Hladíkova léčba zabrala, Uhříněves porazila Zličín

Druhý zápas se na lavičku Uhříněvsi posadil Václav Hladík a připsal si první vítězství. Naprosto zasloužené. Čtrnáctidenní léčba zdecimovaného mužstva konečně zabrala. Prospěly zejména změny v sestavě. Hradil se přesunul na levou stranu zálohy a Běhounek se posunul do útoku vedle Nykla. Právě tito hráči byli hlavními strůjci úspěchu Uhříněvsi.

 Druhý zápas se na lavičku Uhříněvsi posadil Václav Hladík a připsal si první vítězství. Naprosto zasloužené. Čtrnáctidenní léčba zdecimovaného mužstva konečně zabrala. Prospěly zejména změny v sestavě. Hradil se přesunul na levou stranu zálohy a Běhounek se posunul do útoku vedle Nykla. Právě tito hráči byli hlavními strůjci úspěchu Uhříněvsi.

Od začátku bylo patrné, že nastoupila jiná Uhříněves. Plno pohybu do volných prostorů, zdařilé rychlé kombinace. V 8.minutě přišel první roh, ale odražený míč napálil Kuchta mimo branku. V 11.minutě střílel Hradil přesně k tyči a nováček v brance hostů Mairych tam byl včas.

Ve 12.minutě přišel světlý okamžik hostů, za celý zápas vlastně takřka jediný. Merta potáhl míč, vysunul na levé straně nabíhajícího obránce Šindeláře a ten trefil z boku tyč domácí branky. Ještě za pět minut se do úniku dral Merta, ale jeho přihrávku před branku lapil Kudrnáč.

Domácí začali ještě víc tlačit na pilu. Zprava utekl hostům Procházka, ale jeho přihrávka prošla podél celé branky do zámezí. Ve 22.minutě si na centrovaný míč vyskočil Běhounek, lehce míč hlavou lízl, ale ten skončil těsně nad břevnem. Za minutu pálil z přímého kopu Procházka a Mairych se musel hodně natahovat, aby míč vystrčil nad břevno.

Za dvě minuty domácí nabídli hostům velkou šanci. May obral o míč váhajícího Procházku a upaloval na branku. Ve vápně se dobíhajícího Procházky zasekávačkou zbavil, ale trefil jen vracejícího se Machalu.

A tak přišel gólový závěr poločasu v podání domácích. Ve 26.minutě potáhl akci po pravé straně Kasal a jeho přihrávku před branku ve skluzu dotlačil do sítě Nykl. Pět minut před půlí se po levé straně prosadil Hradil, jeho střela byla sražená, ale dobíhající Nykl propálil mezi nohama Mairycha míč do sítě podruhé.

Poslední slovo před přestávkou měli hosté, když Mertův přímý kop prosvištěl tak půl metru nad břevnem domácí branky.

Po přestávce domácí hru zatáhli a čekali co na ně hosté vymyslí. Ti toho však moc nevymysleli a naopak domácí hrozili z rychlých protiútoků. V 51.minutě zacentroval Kuchta na hlavu Běhounka a Mairych parádním zákrokem míč vyrzil na roh. Za tři minuty opět Mairych bravurně likvidoval střelu Luňáka.

Z bídy mohl hosty vytáhnout May, který si v 59.minutě naběhl na dlouhý míč za obranu. Byl u něj dřív než vybíhající Kudrnáč, ale od prsou se mu míč odrazil tak daleko, že skončil v zámezí.

V 62.minutě si do otevřené obrany hostů seběhl Nykl, ale Adam jej dostihl a ve vápně čistě odzbrojil. V 74.minutě domácí definitivně zápas zlomili. Po spolupráci s Nyklem si na hranici vápna Běhounek šikovně míč zasekl a levačkou nádherně obstřelil Mairycha. Ten plachtil vzduchem marně.

Tečku za zápasem udělala nejkrásnější akce zápasu v podání domácích. Blesková kombinace na jeden dotek skončila nezištnou přihrávkou Hradila na Nykla, který se ocitl sám před prázdnou brankou, ale trefit ji nedokázal. Míč z jeho kopačky se otřel o tyč, bohužel z vnější strany.


Hlasy trenérů
Václav Hladík (Uhříněves):
Dneska velká spokojenost. První půle byla z naší strany velmi kvalitní. Vytvářeli jsme si šance a dali dva góly. Po přestávce jsme zápas kontrolovali a gólů mohlo být i víc. Poctivá práce v tréninku se klukům vyplatila, zvedli se a věřím, že to takhle půjde i dál.
Radovan Hromádko (FC Zličín): Dnes bylo na hřišti jen jedno mužstvo, domácí. Vyhráli naprosto zaslouženě. My jsme sem přijeli s dvanácti hráči a to je špatné. Musíme si v týdnu sednout a řadu věcí si v kabině vyříkat. Když dokážeme hrát fotbal s mnohem silnějšími soupeři, a pak předvedeme to co dnes, tak je tady něco nezdravého.

převzato z portálu fotbalpraha.cz, autor: Lubor Mírek

Pražská teplárenská přebor , 10. kolo, neděle 23.10.2011, 15:30

FC Čechie Uhříněves 3:0 FC Zličín

Branky 26. a 40. Nykl, 74. Běhounek
Žluté karty 49. Machala - 34. Roubíček
FC Čechie Uhříněves Kudrnáč - Kuchta, Procházka, Machala, Horáček - Kasal (85. Dias), Plášek (83. Netřebský), Luňák, Hradil (88. Brožík) - Nykl, Běhounek. Trenér: Václav Hladík
FC Zličín Mairych - Maxmilián (46. Redžič), Adam, Zahálka, M. Šindelář - Goldmann - Roubíček, Žák, Skála (76. Aliapulios) - Merta, May. Trenér: Radovan Hromádko
Rozhodčí Vlček - Stránský, Špivák
Diváci 50
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
FC Háje Jižní Město Sokol Královice 4:2
ČAFC Praha SK Aritma Praha 1:1
FC Tempo Praha SC Radotín 2:2
FK Viktoria Žižkov B FK Motorlet Praha B 0:2
FSC Libuš SK Uhelné sklady Praha 2:2
FK Újezd nad Lesy FK Meteor Praha VIII B 1:2
SK Slovan Kunratice Loko Vltavín B 4:2
SK Třeboradice FK Bohemians Praha B 4:3