Dva rychlé údery a vezeme 3 body z Radotína

Po prohře v minulém kole jsme vyjížděli na hřiště do Radotína, abychom se opět dostali na vítěznou vlnu.

Úvod zápasu nám vyšel, soupeře jsme přišpendlili na jeho polovině. Kombinace v pohybu, několik dobrých střeleckých pozic a nepřesné nebo nedůrazné zakončení. V 10. minutě jsme se ujali vedení, střelu Fedoryčaka vytlačil brankař domácích na tyčku, ale na dorážku Kratiny neměl nárok. Za dvě minuty jsme rozehrávali standartní situaci, Míra Poláček poslal výborný míč a na zadní tyči si ho našel Petr Končír a málem zlomil břevno, ale míč dopadl za brankovou čáru - 0:2. Pak jsme trochu polevili, ale domácí hrozili spíše sporadicky.

Druhý poločas byl však trochu jiný. Zvolnili jsme, ubrali na aktivitě a domácí nás přimáčkli na naší polovinu. V zakončení však měli problém trefit prostor branky a když už se zadařilo, tak tam vždy byl jistý Tomáš Hajas, který si došel už pro svou sedmou nulu v sezoně (v této statistice je Tomáš nejlepší brankař v celé soutěži). My jsme sem tam ještě zahrozili, ale nic velkého. V největší příležitosti domácích, se vyznamenal Viky Wolfschutz, který na poslední chvíli ukradl domácím jasnou branku výborným obraným zákrokem.

Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší tým, ale přístup v druhém poločase nebyl ideální. Málo aktivity. Zatímco minulý týden jsme jezdili jak pily, tak tento týden dosti pohodlný výkon. Přesto mám radost. Opět dostal prostor širší kádr a opět si poradil se zápasem. Co lepšího může trenéra potkat než vědět, že má kam sáhnout v případě nutnosti. Výborné výkony předvádí na levém okraji zálohy posila z Ruzyně Petr Končír, ale zatím je to obvykle otázka prvního poločasu, v tom druhém bývá Petr méně výrazný - musí zapracovat lépe na rozložení sil a také na té obecné kondici, aby vydržel v plném tempu co nejvíce minut. Spolehlivý výkon na stoperu předvedl Zbožínek a velmi dobře si vedli záložníci Fedoryčak, Avramenko, Brunclík. Trochu větší zaujetí pro hru a důraz bych očekával od Kuby Křováka a Vaška Brabce. Potěšil i výkon Quida první poločas v brance. Na to, že nechytá ani půl roku, tak to byl velmi povedený výkon. Mnohdy předčí své kolegy v opačné brance, kteří by měli díky svým zkušenostem už předvádět vyzrálejší výkony.