Druhý poločas rozhodl o osudu přáteláku s Rakovníkem

V sobotu 27. února jsme hráli přátelské utkání s Rakovníkem. Sestava byla poměrně okleštěná – nemoci a začínající jarní prázdniny značně snížili naše stavy. Přesto jsme předvedli slušný výkon.

První poločas byl ve znamení toho, že my tlačíme, my držíme míč, my máme šance a soupeř skóruje. Šancí jsme si vytvořili hodně, ale to zakončení, to nás trápí pořád. Proměňovat alespoň polovinu šancí, tak v přeboru nehrajeme ve spodních patrech tabulky. Chyběl nám důraz v zakončení i důraz ve vápně, tam, kde to bolí. Musíme tam být důslednější, tvrdší, rozhodnější. Soupeř se ujal vedení krásnou, ale přeci jen dost náhodnou brankou. Když z půlky napálili odražený míč a ten přeletěl našeho brankaře. Hosté hrozili jen z brejků, několik jich dokázal pochytat Matějka, nebo hostě byli nepřesní. Přesto přidali po brejku i svou druhou branku.

Pokyny do druhé půle byli jasné, hrát stejně, aktivně a být důraznější v zakončení. Po chvilce snížil Horyna, také spíše náhodnou brankou, když jeho centr přeletěl brankaře a zapadl na zadní tyč. Šancí utěšeně přibývalo a hosté opět hrozili jen z brejků. My jsme nedokázali včas dorazit hráče před kolmou přihrávkou. Několikrát jsme nedokázali trefit míč a soupeř z toho měl šanci. Pak dokázal na 2:2 srovnat Hastrdlo, který se na hranici vápna uvolnil a tvrdou ranou vyrovnal. Za chvilku jsme šli do vedení. Pěknou kombinaci zakončovala Klomínková, která propálila brankaře a vedli jsme 3:2. Pak jsme opět neuhlídali náběh a hosté vyrovnali na 3:3. Nakonec jsme vstřelili vítěznou branku. Hastrdlo přetlačil ve vápně 2 protihráče, dalšího obešel a vstřelil branku na 4:3.

Druhý poločas kluci a Ellen přidali na důrazu. Vpředu byl znát Maxim, který si díky svým tělesným proporcím dokáže udělat prostor a zakončit, takový typ útočníka jsme potřebovali – velmi důrazný, silný, se slušným zakončením i rychlostí. Jen je potřeba zapracovat na práci s prostorem na hřišti, tam jsou znát jisté nedostatky.

Už se nám dařilo docela slušně vysoké napadání, které bych chtěl hrát a směřuji k tomu tréninky i zápasové pokyny, ale je potřeba, aby při tom nikdo nevypadl z role, protože pak se zbytek může zcela zbytečně uštvat. Občas z role vypadne každý, ale speciálně (Ellen, Honza, Maty, Kakao, Maxim – z dnešní sestavy) si to musí hlídat více, těm se stává častěji než ostatním. Je to otázka koncentrace – jít na zápas s čistou hlavou a neřešit blbosti.

Sestava: Matějka – Flieger, Hastrdlo, Korynta – Veverka, Jiras, Horyna – Šilhán

střídala: Klomínková

Góly: 2x Hastrdlo, Horyna, Klomínková