Druhé místo U19 v poháru PFS !

V článku přinášíme pozápasové rozhovory s kapitánem mužstva Jakubem Petrákem a trenérem Lukášem Odvárkou po skončení finálového zápasu, ve kterém naše U19 podlehla velice kvalitnímu soupeři z Libuše.

V článku přinášíme pozápasové rozhovory s kapitánem mužstva  Jakubem Petrákem a trenérem Lukášem Odvárkou po skončení finálového zápasu, ve kterém naše U19 podlehla velice kvalitnímu soupeři z Libuše.

Slova kapitána Jakuba Petráka:  V průběhu této sezóny se odehrával Pražský pohár, ve kterém jsme byli nasazeni do druhého kola. Naším prvním soupeřem byl tým FAAZ. Do utkání jsme šli fyzicky i psychicky skvěle nastaveni a chtěli jsme z role outsidera překvapit. Hra byla nahoru dolů a bylo to vyrovnané utkání. Za náš tým se prosadil Matěj Jiras a kapitán Kuba Petrák. Vítěznou penaltu proměnil  Kakao. Po tomto momentě vypukla velká euforie, postupujeme do čtvrtfinále!

V top osmičce nás čekal jeden z dalších adeptů na finále, Xaverov. Na tento zápas jsme se připravovali celou zimní přípravu. Pojďme ale k zápasu. Do utkání vstupujeme aktivně a máme šance ke skórování, ale všechny zůstávají nevyužity. Ve 25.minutě je náš hrotový útočník Holas faulován a kvůli zranění nucen odstoupit ze zápasu. Na jeho pozici naskočil ze střídačky Syky, který tuto příležitost chytil za správný konec a ve 42.minutě nás dostává do vedení. O poločase se s kluky v šatně hecujeme a říkáme si, co je potřeba zlepšit. Druhá půle přináší podobný obraz hry a v 70.minutě přichází zasloužený gól na 2:0, který dává krásnou střelou do šibenice Matěj Jiras. Následně Xaverov snížil, ale udrželi jsme se psychicky v dobrém nastavení a z penalty dáváme na 3:1. Postup je náš!

V semifinále jsme zajížděli do Ďáblic, kde jsme se utkali s domácím celkem. V prvním poločase nás domácí tlačili a byli lepším týmem. Naše obrana fungovala ale perfektně a z nepříznivého průběhu těžíme ve 40.minutě, kdy se po centru z levé strany prosazuje Šilhy. Do šatny jdeme tedy s jednogólovým náskokem. V šatně nám trenéři hodně promluvili do duše a řekli, že musíme předvést naprosto odlišný výkon než v první půli! Do druhé půle vstupujeme aktivně, soupeři se herně vyrovnáváme, ale ve 47.minuztě inkasujeme gól na 1: 1. To nás nakoplo a postupně v 49., 73. a 78. minutě přidáváme góly a stav je nyní 4:1. Prosadili se za nás postupně opět Šilhy, Oleg a Houďas. Soupeř to ale nezabalil a po našem laxním přístupu snížil ještě na 4:3. Zde se skóre zastavilo a slavíme postup do finále!!!

Středeční finále, které se odehrálo s týmem a leadrem pražského přeboru Libuší ve Štěrboholech, bylo zličínským fotbalovým svátkem. Motivační video jsme dostali i od ligového hráče, Jakuba Peška, hrajícího za AC Sparta Praha. Se spoluhráči jsme se sešli už hodinu a půl dopředu a začali nasávat atmosféru tohoto dne. Na rozcvičku jdeme v dobrém rozpoložení a 15 min před zápasem se vracíme do šatny, připravujeme se na zápas. Trenér Lukáš nám dá základní pokyny a v šatně nás nahecoval takovým způsobem, že mu z toho odešly hlasivky. Do zápasu vstupujeme aktivně a od začátku utkání jsme ukazovali velkou chtivost a bojovnost. Hraje se vyrovnaný a rychlý fotbal. Šance přichází na obou stranách. Ve 20.minutě bohužel inkasujeme po jediné obranné chybě v první půli na 0:1. Tento moment nás vůbec nesložil, naopak jsem z kluků cítil ještě větší chtivost, protože jsme věděli a cítili, že na ně máme. Jdeme do šaten. Přichází ještě větší vzájemný hec od všech. Dáváme si občerstvení a jdeme zpět na hřiště. Ve druhé půli jsme lepším týmem Libuš přehráváme. Máme spoustu šancí, ale jejich gólman je proti. Předvádí neuvěřitelné zákroky a drží soupeře ve vedení. V 61.minutě kope Kuba Petrák roh, na zadní tyč mu naběhne Fory a dává gól hlavou na 1:1. Oslava tohoto gólu byla neskutečná! Po pár minutách dostáváme ale po obranné chybě gól na 1:2. Nyní jsme museli hru otevřít a pokusit se hru vyrovnat. To se nedaří a v 82.minutě dostáváme gól na 1:3. Takto zápas skončil a jsme „pouze“ 2. Dovolil bych si vyzdvihnout výkon soupeřova brankáře, který jim ten zápas z mého pohledu vyhrál.  Po zápase jsme někteří pustili slzu, ale nemáme se absolutně za co stydět. Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co zkazit a věděli jsme o kvalitě soupeře. Byl z nás cítit obrovský týmový duch, všichni do jednoho jsme nechali na hřišti všechno a chtěli jsme hrát a nebýt zalezlí v obraně. Ještě teď zpracovávám to, co v nás je a k jakému výkonu jsme se vyhecovali. I přesto že jsme prohráli a je to velká prohra, tak jsem na kluky neskutečně pyšný a ukázali jsme si to, že hrát se dá s každým a ta tvrdá práce na trénincích se vyplácí!

Na závěr bych rád poděkoval zličínským fans za obrovskou podporu a kotel (hlavně ve finále), trenérům za čas strávený s námi a za tréninky, které si pro nás připravují, vedení klubu za skvělé zázemí a podmínky, ve kterých trénujeme a klukům za poctivý přístup a odhodlanost vyhrát. Na tuhle zličínskou sezónu nikdy nezapomenu a bude navždy zapsána v mé paměti! Každý na tomhle úspěchu neseme kousek zásluhy a společně můžeme dokázat všechno!

Slova trenéra Lukáše Odvárky : Byl to můj největší zážitek s hráči za těch 6let práce na Zličíně. Ve finále jsme nechali všechno a to je pro mě důležité! Ten zápas vyhrál jejich brankář, který měl fantastické zákroky a podržel svůj tým. My jsme byli opravdu skvěle připraveni a rozhodly maličkosti. Je to sport, i když ta porážka bolí, protože víme, že jsme na ně tentokrát měli a byli jsme konkurenčně schopni s nimi hrát. To je pro nás skvělá vizitka celého týmu. Na kluky jsem dost pyšný! Po zápase padly i na mě emoce a i slzy za kluky, kterých mi bylo líto, ale takový je občas život. Na tenhle zápas budu rád vzpomínat a nejvíc v hlavě se mi asi ukotví gól na 1-1, kde byla radost i s našimi fanoušky, kterým chci moc poděkovat. Byli jste úžasní přátelé a všem patří velký dík - na tribuně jsme rozhodně vyhráli! Soupeři gratuluji k výhře 3-1 a velký respekt trenérovi z Libuše, který po zápase uznal, že jsme na ně byli dobře připraveni a rozdali si to s nimi vyrovnaným zápasem.  V poslední řadě bych chtěl poděkovat i mému kolegovi trenérovi Adamovi, který se zapojil k této sezóně ke mně, a vytvořili jsme silné trenérské duo a teď je mým skvělým parťákem jak na hřišti tak i mimo něj. Poděkovat chci taky rodině a své přítelkyni, která to nemá se mnou lehké, protože trenérská práce stojí dost času a tak jsem rád, že to spolu zvládáme a má moje pochopení (teda aspoň myslím - ,,smích'').