Druhé jarní vítězství

Na utkání se nedostavil pomezní Tikal a tak funkci asistenta chvilku zastával bývalý rozhodčí Pinkas, kterého zanedlouho vystřídal a tentokráte už natrvalo rozhodčí Burda. Co se týče samotné hry, tak první půli jsme navázali na druhý poločas v Radotíně, který se nám nevyvedl. Druhá půle však již přinesla fotbal, na který se nejen dalo koukat, ale i výsledkově potěšil srdce diváka, který fandí Zličínu.

Celý první poločas byli hosté aktivnější, ve 3. minutě hlavičkoval těsně nad Faktor. V 9. minutě si vyběhl na dlouhý míč za vápno hostující brankař Kučera a neodvrátil ho příliš daleko, Žák se ho levačkou z půlky pokusil přehodit, ale nakonec, byť jen těsně přehodil i branku. Ve 12. minutě se zjevil ve velké příležitosti Majerčin, ale Schopf si s jeho hlavičkou nadvakrát poradil. V 18. minutě se uvolnil Kundelásek, ale jeho velkou příležitost zhatil nohou výborně chytající Schopf. Ve 20. minutě se hosté radovali, když rozhodčí Cichra po ruce Kuchlera ukázal na značku pokutového kopu. Exekuce se ujal Majerčin a nezaváhal 0:1. Ve 29. minutě zakombinoval Žák se Zmeškalem a Žákovu střelu po vykopávala obrana Motorletu z brankové čáry. V 31. minutě Zmeškal posílal ostrý centr do vápna na Zeleného, kterému scházel krok k zakončení. V 32. minutě Kučera podběhl centrovaný míč, ale May hlavou míč nedokázal usměrnit. Ve 33. minutě mohli hosté dvakrát skórovat, první střelu a následný neposedný míč z kopaček Majerčina odvrátil Kuchler a pak bombu z otočky téhož hráče, vytěsnil skvělým zákrokem Schopf na roh. Ve 37. minutě jsme se mohli radovat z vyrovnání. May potáhl míč po vápně, přihrál Žákovi, který místo zakončení volil přihrávku na Zeleného a ten nadvakrát procpal míč do sítě, 1:1. Ve 43. minutě nás opět podržel skvělý Schopf, Motorlet centroval a Šourek nešťastně tečoval míč do branky dva metry před naším brankařem, Schopf však dokázal zareagovat a konečky prstů míč vytlačil na břevno a Adam ho odvrátil do bezpečí.

Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Aktivně jsme napadali soupeře, kombinovali jsme a začali jsme si vytvářet brankové příležitosti. V 58. minutě Zelený skvělou přihrávkou uvolnil Maye, ten běžel sám na Kučeru, ale ještě nesobecky přihrál do šance Zmeškalovi, který už jen musel trefit prázdnou branku, 2:1. V 62. minutě přihrál Goldmann do šance Zmeškalovi, ale jeho technický pokus Kučera vyrazil na roh. Za minutu si na Valouškův centr naběhl Žák a hlavičkoval těsně nad. V 74. minutě pronikl podél brankové čáry Majerčin, ale trefil jen boční síť. Za minutu pálil z trestného kopu Zmeškal a Kučera jeho tvrdý pokus vyrážel na roh. V 80. minutě hlavičkoval Svoboda do naší branky, ale Schopf míč dokázal parádním zákrokem vyrazit na roh. V 90. minutě se Kučera pokoušel o kličku na Zajíčkovi, ta se mu vyvedla, ale na Zmeškala nevyzrál, ten ho obral na míč a do prázdné branky pečetil na 3:1.