Drama s dobrým koncem

Koncem března nastoupila zličínská rezerva k zápasu pro rezervě Loko Vltavín. Jednalo se o první jarní kolo po téměř 4 měsíční pauze. Nakonec se po velkém dramatu radoval domácí tým.

Na začátku zápasu měli hosté dva náznaky příležitostí, ale nepřesností se sami o ně připravili. Naopak my jsme začali v první půli přebírat otěže zápasu. V 15-té minutě hostující brankař Hladík, podcenil dlouhý míč a Barbosa da Silva měl snadnou pozici a skóroval. Hosté byli směrem dopředu prakticky neškodní a tak domácí si tvořili šance, ale ani Zbožínek, ani Rajský a v závěru poločasu Maxmilián skóre nezměnili.

Druhý poločas přinesl už jiný obraz hry. Hosté za to hned od začátku vzali a v 46. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil jejich útočník a prudkou ranou k tyči, donutil Rosendorfa k zákroku. Míč z rohového kopu propadl, hosté nadvakrát i s pomocí teči ho dokázali dostat Melicharem do sítě. Hosté nadále tlačili a nám se začala sypat půda pod nohama. V 62. minutě se do vápna prosmýkl Nadri, vystřelil na zadní tyč, Rosendorf jeho pokus neudržel a Melichar na zadní tyči už měl snadnou pozici. A aby toho nebylo málo, v 65. minutě domácí zaspali při bránění rohového kopu, Lexa se napřáhl a umístěnou ranou zvýšil na 1:3. Domácí byli jako opaření, a další hřebíček do rakve mohl zatlouci Nadri, který běžel na našeho brankaře, jeho pokus o lob, ale Rosendorf přečetl a tak se skóre neměnilo. Jiskřičku naděje vykřesal v 72. minutě Maxmilián, který si naskočil na Barbosův centr a hlavou upravil skóre na 2:3. V 78. minutě fauloval Kolařík Maxmiliána a Zbožínek využil pokutový kop se srovnání skóre, 3:3. V 83. minutě se červenalo na obou stranách. Po nešetrném skluzu Konečného neudržel hostující Hladík nervy na uzdě a mstil se po svém. Konečný šel do sprch po druhé žluté, Hladík dostal rovnou červenou kartu. V 87. minutě mohli hosté ještě zvrátil vývoj utkání na svou stranu, rychlý brejk zakončili, ale díky teči Klimeše a Rosendorfa míč skončil mimo branku. V závěru ještě Maxmilián, zabránil téměř jistému gólu, když zblokoval gólovou přihrávku a následnou dorážku. V 91. minutě si na centrovaný míč naběhl Michal Šindelář a usměrnil ho sítě a nasměroval tak Zličín k vítězství.

Sestava: Rosendorf – Klimeš, Jícha (K), Šindelář M., Šindelář J. – Barbosa da Silva, Konečný, Kočí, Maxmilián – Zbožínek, Rajský