Dorost selhal v domácím prostředí

V netradičním čase, jsme ve čtvrtek 10.10. 2019 jsme v dohrávce 7.kola přeboru Prahy staršího dorostu přivítali mužstvo TJ Praga. Následně v neděli, v rámci 8.kola jsme hostili Záběhlickou ČAFku.

V netradičním čase, jsme ve čtvrtek 10.10. 2019 jsme v dohrávce 7.kola přeboru Prahy staršího dorostu přivítali mužstvo TJ Praga. Následně v neděli,  v rámci 8.kola jsme hostili Záběhlickou ČAFku.

Původně se měl zápas odehrát na hřišti Pragovky, jenže počasí bylo v sobotu 7.října proti, a tak se kluby dohodly, že se zápas odehraje ,,pod světly na Zličínské umělce“.  Od úvodu se hrál velice rychlý a důrazný fotbal s plno osobními souboji, ale i pěknými fotbalovými příležitostmi na obou stranách. Hosté byli aktivnější a úvodní dvacetiminutovka patřila jim. Naštěstí jejich šance zůstaly nevyužity a postupně se obraz hry začínal srovnávat. Závěr prvního poločasu jsme to byli my, kdo získával převahu. Tu se nám těsně před poločasem podařilo zužitkovat, když svého důrazu využil Hastrdlo a potrestal chybu jinak výborného brankáře hostí – 1:0.  Druhý poločas jsme opět začali aktivně a byli jsme to my, kdo získával mírnou převahu. Asi zlomový moment přišel v 52.min., kdy se rychlou akcí Karták dostal z pravé strany až do vápna. Přihrávkou ,,pod sebe“ se snažil najit spoluhráče. Bohužel přihrávka byla o krok pomalejší, a tak Malý měl zakončení obtížné a jeho střela skončila na břevně! Následnou dorážku Hastrdlo, místo aby zakončil hlavou, tak jeho střelu z těžké pozice obrana hostí vyřešila. Z následného rychlého brejku přichází vyrovnání, když rychlostně ,,nestíháme“ útočníka hostí – 1:1( Jak říkal trenér Pospíchal, nedáš – dostaneš). Po inkasované brance hosté získávají převahu a poměr sil na hřišti se otáčí. Dostáváme se pod tlak a několikrát při nás stojí ohromná porce štěstí! Když jsme asi už mysleli na remízu, tak přišel trest. V rozmezí 85.- 86.min. dvakrát inkasujeme -1:3!!! Nejdříve propadneme na naší levé straně a pak jak ,,přes kopírák“ středem… Hosté si tedy odvážejí tři body, ale myslím, že v tomto zápase jsme podali prozatím jeden z našich nejlepších výkonů. Kluky je potřeba za bojovnost a nasazení v tomto zápase pochválit!

FC Zličín : TJ  Praga  1:3 ( 1:0 ) Branky : 44. Hastrdlo  – 53. Kadlec, 85.a 86. Prokop.

Sestava:  Hrubeš - Žídek, Bartoška, Forejtek,  Kyloušek, Votava(88. Banu), Šída(78.Vinš), Malý, Veverka(65.Kovernikov), Karták, Vaněček, Hastrdlo (88.Horyna).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V neděli k nám přijel soupeř, který se nacházel ve spodní části tabulky, neboli jim patřila poslední příčka. Soupeř ke všemu nemohl složit 11 kluků a tak proti nám nastoupili v 10 lidech. A to nám spíš ublížilo! Místo toho, aby nám to hrálo do karet a hráli kombinační fotbal, tak se kluci trápili v souhře. 1.poločas - první minuty oťukávaná z obou stran, od 10minuty jsme převzali hru pod naší kontrolu a v 15min. střílíme gól po brejku, kde se ocitl v dobrém náběhu Vaněček a proměňuje k tyči. Jsme v pohodě a vytváříme si tlak. Běžela 20min, a po pěkné kombinaci střílí na 2-0 Šída. Bohužel za stavu 2-0 přišel zlom! Ve hře se projevuje povolnost hráčů, bez nasazení  a bojovnosti! Ve hře se vytvářela spousta nepřesností, trápil nás první dotyk, vyhrané vzdušné souboje a efektivita! Některé situace jsme museli urvat silou než technikou, což nám škodilo. Do šancí jsme se dostávali, bylo tam několik přečíslení, trefovali jsme tyčky. Náraz- bum- chyba- propadnutý míč ve 40 min., mezi naší obranou a soupeř z brejku dává kontaktní gól na 2-1. 2.poločas - chceme zlomit hned zápas a hned vstřelit gól do klidu, ale to se bohužel stále nedařilo.  Soupeře tlačíme, ale koncovka vázne a šance za šancí netrestáme a tak soupeř stále žil o body. Opět trefujeme  2-3 tyčky a 2 břevna (viz břevno Votavy v posledních minutách)... Zakletý zápas!  Běžela 86min na půlce děláme faul a soupeř nakopává míč do našeho vápna, kde se odráží nešťastně míč od našeho hráče Kylouška a míč padá do sítě 2-2. Zápas skončil 2-2 a my bereme pouze bod. Cítíme velké zklamání! Místo toho, abychom vedli poločas 5-6 brankami a vyložené tutovky proměnily, tak se nestalo. Poslední týdny se trápíme efektivitou a řešíme to laxně. Musíme si to opět vyhodnotit na tréninku, říct si, co bylo špatně a v čem je potřeba se zlepšovat!

FC Zličín : ČAFC Praha  2:2 ( 2:1 ) Branky : 15. Vaněček, 20. Šída – 40. Procházka  86. vlastní  Kyloušek.

Sestava:  Hrubeš - Žídek, Bartoška, Kyloušek, Votava, Šída(46.Horyna), Forejtek, Veverka, Karták, Kovernikov, Vaněček(83.Pešek).