Dorost postupuje do semifinále poháru PFS po penaltách ….

V úterý jsme v rámci čtvrtfinále poháru PFS, zajížděli na hřiště SK Hostivař – šesté mužstvo Pražského přeboru staršího dorostu.

SK Hostivař : FC Zličín 3:4 (2:0) po penaltách

Branky : 18.Pavelka, 40.a 92. Kronovetr obě z p.k. – 61. Jirůšek, 76. Horák p.k, 91. Votava. Kolář- rozhodující  p.k.

Sestava FC : Tomáš – Žídek(46.Veverka), Horák, Bartoška, Votava, Vinš(69. Vaněček), Šída, Sochor, Zima, Jirůšek, Karták (84. Kolář).

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a během prvních deseti minut zahrávali šest rohů a měli dvě velké šance, které zůstaly nevyužity! Bohužel hned po prvním rohu domácích inkasujeme hlavou úvodní branku, po našem nedůrazném bránění, které měli domácí hodně nebezpečné. Před poločasem ještě inkasujeme z velice přísné penalty druhou branku. O přestávce jsme kluky museli uklidnit, protože tam bylo hodně emocí a nabádali jsme je, že mají na to, aby také dali branky a se zápasem něco udělali.

I druhý poločas máme navrch a domácí mačkáme, ale bez brankového efektu. Naše snaha byla zúročena v 61.min.kdy se po brejku prosazuje Jirůšek. Navíc  o chvilku později (měli jsme ještě další tři ,,megašance“) vyrovnáváme na 2:2, když se ze značky pokutového kopu prosazuje s přehledem Horák. Na zápletku bylo tedy zaděláno… Obě mužstva chtěla vedení strhnout na svoji stranu a hrálo se nahoru-dolů. Když již se zdálo, že se půjde na penalty, měli jsme výhodu trestného kopu, který do vápna zatočil Sochor a našel hlavu Votavy, který se z hranice malého vápna nemýlil – 2:3 a   euforie bylo u nás na rozdávání. Ale ještě nebyl konec ! Domácí rozehráli, dlouhým nákopem na kraj velkého vápna, kde bohužel náš hráč nešťastně zasáhl centrovaný míč do vápna rukou – penalta  a je srovnáno – 3:3 a rozhodčí píská konec. Chvilková euforie, která byla u nás,  najednou byla na střídačce soupeře, kde domácí podporoval exsparťan Tomáš Řepka.

Šlo se tedy na penalty. Sochor s přehledem proměnil. V druhé sérii Šída bohužel neproměňuje, domácí ano. Ve třetí a čtvrté sérii, kdy za nás kopal Zima a Horák byli všichni úspěšní a tak se šlo na 5. sérii. Za nás šel mladíček Vít Vaněček a dává. Domácí když promění, tak je konec. Patrik to ví a  v naši brance si asi uvědomil, že by už měl mužstvu pomoci a také se stalo a chytá ! V 6.serii jde další mladíček v našem mužstvu Veverka a dává těsně vedle, ale Partik chytá ! V 7. serii Honza Kolář dává a … Patrik chytá třetí penaltu v řadě !!! Pak vypukly neskutečné emoce nás všech ….. KLUCI, VELKÁ GRATULACE.

V semifinále poháru by jsme měli přivítat ABC Braník – druhé mužstvo Pražského přeboru.