Domácí remíza s druhou Přední Kopaninou !

V neděli 8.5.2022 jsme v rámci 20. Kola Pražského přeboru staršího dorostu hostili mužstvo Přední Kopaniny.

V neděli  8.5.2022 jsme v rámci 20. Kola Pražského přeboru staršího dorostu hostili mužstvo Přední Kopaniny.

Čekala nás další výzva s těžkým soupeřem. Myslím, že jsme byli připraveni mentálně dobře na zápas. Teď se nás drží šňůra neproher a tu jsme chtěli znova zopakovat.
Začátek zápasu, ale nechytáme po fotbalové stránce a až příliš přistupujeme s velkým respektem k soupeři. V začátku jsme slabší v osobních soubojích a plno odrážených míčů má většinou Kopanina. Hrajeme pasivně a tak dostáváme první branku v 15.min na 0-1. Propadli jsme zbytečně u lajny, kde jsme mohli hru v klidu zastavit a akce pokračovala dál, kdy potom jejich hráči rozvíjeli kombinaci a další propad byl, že jsme nevystoupili včas proti střele soupeře, který k tyči dává branku. Uběhla chvíle a ve 22.min přichází další sprcha na 0-2. Bohužel darovaný gól, kde jsme nezvládli načasování odkopu míče ven. Náš brankář si křikl, že jde pro míč ve vápně, jenže spadl ještě před vápnem a soupeř byl chytrý, že včas míč vypíchl a uklízí do prázdné branky. Vypadalo to s námi zle. Kluci jsou teď, ale hodně odolný a tyhle zápasy nevzdávají. Od 30.min začínáme hrát fotbal, vysoce napadáme a vytváříme si šance. Soupeře dostáváme pod určitý tlak a ve 34.min snižujeme krásnou střelou Sykyho na 1-2. Tak to skončil i poločas.
Druhý poločas začíná pro nás zase nevýrazně a nehrajeme to, co jsme si řekli v kabině. Postupem času, ale nakonec přichází zase fotbal a máme skvělou pasáž, kde dostáváme soupeře pod tlak. Přichází od nás i střídání, kde jsme se postupně  zapojili čerstvé síly do hry. Čas utíkal a reagujeme na systém hry a rozestavení, které měníme a přidáváme ještě větší ofenzívu dopředu. Blíží se konec zápasu a v 78.min přichází od nás standardka. Naučená kam to přesně dávat a kdo má jít do malého vápna. No a vyšlo to po jednom odrazu z hlavičkového souboje se odráží míč znova do vzduchu a tam skvěle načasovaný Artur dává hlavou vyrovnávající gól na 2-2. Artur byl tak v laufu, že i sundal dres a dostal žlutou kartu. Tuhle radost, ale rádi vidíme a pro něho skvělý dárek, když slavil v sobotu své narozeniny. Makáme dál a Kopanina je opařená z vyrovnávací branky. Chceme urvat vítězství na naší stranu a systém pořád necháváme stejný. Zhruba 5min před koncem utkání za vápnem po krásné střele Šilhyho konečky prstů fantastickým zákrokem brankář Kopaniny vytáhl míč na břevno. Velká smůla. Bohužel už jsme nedokázali dát třetí branku, ale velký dík patří klukům, že tento zápas zvládli vyrovnat za nepříznivého stavu, kdy soupeř vedl 0-2. Takže bod bereme všemi deseti.

Nyní se zase musíme nachystat na další zápas a to pohárový, kde se utkáme ve středu v Ďáblících 11.5. od 17:30h, kdy si to rozdáme o postup do finále.

FC Zličín : FC Přední Kopanina 2:2 (1:2)

Branky FC: 34. Sykora, 78. Loskov

Sestava FC : Hrubeš – Sýkora, Pešek, Šilhán, Forejtek, Tuháček, Jiras (77.Smetana), Veverka, Loskov, Petrák (71.Koutecký), Sojka(61.Houdek).

Trenéři : Odvárka a Friček