Domácí prohra béčka s Lochkovem

Po špatném výkonu zličínského B-mužstva vyloupil domácí arénu tým Lochkova.

K dalšímu utkání nastoupilo béčko Zličína na umělé trávě proti Lochkovu. V prvních minutách měli domácí převahu, ze které však žádnou větší šanci nevytěžili. Poté se začali osmělovat i hosté a po sérii standardních situací vstřelili šťastný gól, kdy hráč Lochkova chtěl zřejmě spíš centrovat než střílet, ovšem balón velkým obloukem zapadl do naší brány – 0:1. V 25. minutě zakopl Belko míč po odpískání, za což si vysloužil žlutou kartu a pokutu 100kč do týmové kasy. Jinak se hrálo bez výraznějších příležitostí na obou stranách. Snad jen Zbožínek několikrát utekl po křídle, ovšem jeho centry končily na kopačkách hráčů Lochkova a Trnkova střela z poměrně slušné pozice byla hodně nepřesná. V 37. minutě se osmělili hráči Lochkova a střela jednoho z nich skončila jen těsně nad domácí brankou. O pět minut později ukořistil hráč hostí míč ve středu hřišti, následovala přihrávka do levého křídla, další pas do uličky na útočníka, ten se prohnal kolem Šlehofera, udělal kličku i stoperovi Hajnému a ten jej fauloval. Sudímu nezbylo než odpískat pokutový kop. Při jeho exekuci obránce Lochkova nezaváhal a zvýšil tak na 2:0 těsně před poločasovou přestávku. Během ní měl zličínský trenér Dobeš hráčům určitě co říct. Ti si vzali jeho slova k srdci a nástup do druhé půle měli velice slibný. Leč branku z něj nevytěžili. Hned v první minutě druhé půle trefil Zbožínek tyčku, po které se balón odrazil k ležícímu golmanovi. O pět minut později skončila Kučerova povedená střela jen těsně vedle šibenice brány hostů. Stejný hráč později zkoušel štěstí levačkou ještě jednou, opět nepřesně. V 55. minutě se dostal do šance Greshnyakov, ale ani on neuspěl. Tím nápor domácích skončil a hra se vyrovnala. V 61. minutě chyboval Trnka, jeho zaváhání však napravil dobrým zákrokem golman Vláďa Pospíšil a skóre se tak neměnilo. S postupujícím časem byla patrná křečovitá snaha o útočení ze strany domácích, která ovšem k velkým šancím nevedla – naopak hráči Lochkova se postupně začali stále častěji dostávat do nadějných brejků. Většina akcí na obou stranách ovšem skončila kvůli ohromnému množství nepřesných přihrávek. Hosté dvakrát zahrozili po standardních situacích, zejména situace z 82. minuty volala po gólu – to když hlavičku nikým neatakovaného hráče vyrazil Pospíšil s vypětím všech sil na břevno. V 84. minutě uhasil Šlehofer hrozící nebezpečí jen za cenu žluté karty. V závěru zápasu se po přihrávce střídajícího France dostával do nadějné pozice Pavel Zbožínek, avšak nejvhodnější okamžik ke střele zřejmě prováhal a pak už mu nezbylo než se pustit do několika kliček, které mu sice vyšly, ale současně se kvůli nim vytlačil ze střeleckého úhlu a zakončit se mu nepodařilo. Zápas tak skončil výsledkem 0:2.