Dobrý vstup do sezony

Mladší žáci B v úvodní kole uvítali na svém hřišti Eugen Link Football Academy.

Mladší žáci B v úvodní kole uvítali na svém hřišti Eugen Link Football Academy.

Čekal nás poměrně vyrovnaný soupeř, který měl v základu 3 kluky ročník 2008 a zbytek 2009 a 2010. Začátek utkání byli hosté více na míči, ale drželi jsme je v bezpečné vzdálenosti od naší branky. Pak už jsme se srovnali s velikostí hřiště a úvodními nepřesnostmi a začali hrát naši hru. Poměrně dobře se nám dařilo kombinovat, ale v zakončení nám chyběla přesnost a důraz. První branku vstřelil po dorážce ostrého centru Pavel Vakula. Pak jsme se opět pokoušeli prosadit, ale jednou nás zastavilo břevno, jindy zase nedůraz nebo nepřesnost našich střel. Hosté v prvním poločase prakticky nevystřelili a hrálo se většinou na jejich polovině. Deset minut před koncem prvního poločasu přišla desetiminutovka Tadeáše Růžičky. Třikrát zatáhl míč po pravé straně a třikrát tvrdou střelou překonal brankaře.

 

Druhý poločas se v úvodu odehrával podle stejných not jako první. Soupeř je na vlastní polovině, a buď ho dobrým napadáním nepouštíme na naši půlku, nebo se nám daří kombinovat a nepřesně zakončovat. Od 50-té minuty však začínáme ztrácet šťávu a hosté nás zavírají kolem naší branky sérií rohů a standartních situací. To vše přežíváme i díky pozornému Novotnému v brance, který na čáře lapí všechny pokusy. Hosty však dostáváme v 55. minutě zbytečnou chybou zpět do hry. Karel uspěchal rozehrávku na Kubu, ten přichází o míč a soupeř nás trestá. Lehce se nám daří  otupit tlak soupeře a hraje se ve středu hřiště s brejkovými pokusy na obou stranách. V závěru se pěkně uvolnil Áda Hrkel a samostatný únik s přehledem proměnil.

Na první zápas to nebylo špatné a díky tomu, že soupeř se snažil hrát fotbal a nenakopával tak to vypadalo z obou stran koukatelně. My jsme využili situace, které jsme trénovali na soustředění a zapojili i hodně z vlastní kreativity. Prakticky každý druhý roh kluci rozehráli a několikrát se dostali k zakončení, přestože se tomuto vůbec nevěnujeme v tréninku. Velmi jistým dojmem v brance působil Novotný a Kolev před ním na stoperu. Jen musíme ještě trochu potrénovat fyzičku, protože docházela i klukům, kteří předtím nehráli za starší přípravku. A ještě bych vyzdvihl Pavla Vakulu. Přestože hraje fotbal jen jeden rok a technicky mu to občas dost drhne, tak odvedl maximum možného. Dal gól po dorážce, kdy důsledně dohrával herní situaci, neúnavně napadal rozehrávku soupeře a snažil se ho co nejvíce potrápit a unavit. A zároveň tak dal prostor jiným našim klukům, aby na střídačce nabrali sílu a pak unavého soupeře dorazili. I takováto role v týmu je důležitá. 

 

Sestava: Novotný - Lukeš, Kolev, Hrkel - Křovák J., Jekl "K", Švehla - Avramenko střídali: Wolfschütz, Růžička, Vakula

1. B třída, 1. kolo, neděle 06.9.2020, 11:30

FC Zličín 5:1 Eugen Link Football Academy

Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
Slovan Bohnice B Slavoj Suchdol 0:7
SK Střešovice D Deutscher Fussball-Club Prag 7:1
FK Dukla Praha dívky SK Motorlet C 4:20
Řepy B SK Zbraslav B 4:4
TJ Sokol Bílá Hora FK Řeporyje - Praha 5 :