Co všechno je možné neproměnit, jsme se přesvědčili v Březiněvsi

V dalším kole nás čekal ,,výlet“ přes celou Prahu do Březiněvsi, kde jsme nastoupili proti domácímu mužstvu, které bylo v tabulce před námi.

Na krásném pažitu se hrálo od začátku hodně aktivně, ale šancí bylo pramálo. Všechny akce končily u vápna na dobře bránících defenzívách. I přesto jsme šli do vedení již v 5.min. když domácí gólman neudržel střelu a dobíhající Zima vstřelil mezi nohy gólmana vedoucí branku 0:1. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho, protože bylo již za dvě minuty vyrovnáno. Domácí podnikli rychlý brejk, který jsme nedokázali zastavit a šikovný útočník z domácího mužstva ,,vymotal“ naše dva obránce a střelou k tyči nedal Lukymu šanci 1:1.  Další naše šance přišla ve 13. min. když po rohu hlavičkoval nepřesně Mattes a míč se dostal k Zimovi, který ale vysoko přestřelil. V 18.min.zahrozilo před naší brankou, ale náš gólman to vyřešil. Ve 27. min. vybojoval míč  Zima, přihrál na Urlase, ale jeho střela šla nad branku. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu, tak u postranní čáry pronikl Hnízdil, ale jeho střela z úhlu šla jen do brankáře, který vyrazil míč před sebe. Dobré postavení měl Urlas, který vyražený míč dorazil do branky 1:2.

Druhý poločas jsme začali také aktivně a ve 41.min.přišla asi nejhezčí akce celého zápasu. Zima zatáhl míč po levé straně a na jeho přetažený centr naběhl Šída, který střelou z ,,voleje“ z hranice velkého vápna zatřásl břevnem domácí svatyni ! O minutu poději se měnilo skóre, měli jsme výhodu rohového kopu, který zahrál aktivní Zima a hlavou zavěsil Ďubašík 1:3. V této fázi zápasu jsme byli často na míči a vytvářeli si i příležitosti, ale co jsme zahazovali bylo trestuhodné !!! Trest přišel v 54.min. když šikovný domácí útočník přešel přes 1/2hřiště, naše defenzíva byla bez důrazu a tak prošel vše ,co mu stálo v cestě vč. brankáře a střelou do prázdné branky snížil na 2:3. Kluci ale nezmatkovali a dál si vytvářeli příležitosti   ( Urlas,Vinš,Zima,Hnízdil), ale pojišťovací branka přišla v 60.min. když odražený míč po rohu vystřelil z otočky Mattes a jeho střela skončila pod břevnem domácí svatyně 2:4. Poslední desetiminutovku jsme měli pod kontrolou a kluci si zápas užívali, ale jak již bylo několikrát uvedeno, to zakončení… Kdyby zápas skončil dvouciferným skórem na naší straně, tak by se asi nikdo nemohl divit ! Je to škoda, že naše zakončení je tak mizerné, musíme na tom pracovat, aby se tento náš neduh zlepšil.

1. třída skupina B, 5. kolo, neděle 05.10.2014, 14:00

TJ Březiněves 2:4 FC Zličín