Cenné tři body ze zápasu s Juniorem

V neděli 14.9.jsme na svém hřišti přivítali soupeře který měl plný počet bodů a ještě neinkasoval žádnou branku

Před zápasem jsme se domluvili na odehrání zápasu na umělé trávě , protože travnatá plocha byla hodně měkká a nebyl by to na tomto terénu ani pěkný fotbalový pohled. Nakonec se ukázalo že volba umělé trávy byla lepší pro náš tým. Zápas začal takovým fofr fotbalem od vápna k vápnu kde akce obou mužstev končili. Prvních 10 minut to byla spíše oťukávaná a docházelo na tvrdé souboje a to hlavně ve středu hřiště. Byla to taková nelíbivá silová hra a tak musel přijít i nějaký řev z lavičky. Poté jsme se uklidnili , nechali balon na zemi a dávali jsme rychle od nohy. Pak už jsme přebrali otěže hry a tím byl i gól ve 12 minutě kdy nádhernou souhrou od Trojana který poslal krásnou Zličínskou uličkou Bouse za obranu a ten nehamounil a balonem pod sebe ještě našel Horálka který se nemýlil a vedli jsme 1:0. Tento gól moc Horálkovy pomohl a od té doby byl strašně moc vidět. Hra se hrála přes střed a to hlavně přes právě zmiňovaného Horálka   který vymýšlel jednu geniální přihrávku za druhou a byl hodně moc vidět. S podobné akce jako při prvním gólu kdy jsme krásně vykombinovali situaci a přešli poté z lehounka přes obranu soupeře se výsledek měnil a to na 2:0 kdy se trefil Bous František a to běžela 28 minuta. Soupeř se s toho nějak nevzpamatoval a hned při jeho rozehrávce jsme presinkem sebrali balon a opět po narážečce z jednoho doteku se dostal míč až k Jakubovi Fuksovi který nezaváhal a uklidil míč kam patří a to do soupeřovo branky. Tak a stav se upravoval ve 29 minutě na 3:0 a střelec Fuksa Jakub. Soupeř se dostával také do pár šancí ale střelci neměli asi den a všechny jeho střeli šli mimo branku. Zásluhu na tom také měla stoperská dvojice Mutinský , Malý. Oba dva nevypustí souboj a jsou jako skála a to dělá moc velké problémy všem útočníkům. Přeci jen se soupeř nadechl a to ve 38 minutě taková nazdar střela asi z 30 metrů kdy ji ještě tečoval Malý a změnu směru už nevystihl brankář Kubina a bylo sníženo na 3:1. Dlouho jsme ale soupeře nenechali radovat , protože hned při našem rozehrání začala opět akce na jeden dotek u Horálka přes Bouse a na konci stál Fuksa který zachoval na vápně chladnou hlavu a po zaseknutí balonu nechal obránce proběhnout , posunul si balon na levou a uklidil k levé tyči to běžela 39 minuta a Fuksa si připsal svůj druhý skalp soupeře. Poté už se v I. Poločase kromě ŽK kterou dostal Horálek nic nestalo. V poločase jsem kluky nabádal že už nebudeme hrát tak moc na krásu ale na udržení výsledku. Asi to pro diváky nebylo tak pěkné podívání ale tři body se počítají. Jak jsem již řekl II. Poločas byl spíše o soubojích a takové občas nazdař bůh odkopávání. Pro nás to bylo ovšem dobré protože jsme nenechali soupeře skórovat a dát mu naději. Sice tam soupeř měl dva závary ale vyřešili jsme je a pak už se jen dohrávalo. Do pár šancí jsme se také ještě dostali a dokonce dali gól který rozhodčí pro faul Bouse neuznal. To už nás ale nemuselo mrzet protože jsme zbytek zápasu zvládli a připsali si cenné 3 body. Klukům bych chtěl poděkovat za perfektně zvládnuté taktické pokyny a za bojovnost s kterou k zápasu přistoupili. Vyzdvihnout bych chtěl Horálka , Mutinského a Malýho kteří byli opravdu vidět. Takže všem děkuji a jdeme dál na sběr dalších bodů a posun v tabulce směrem vzhůru.

FC Zličín   -   Junior Praha

4       :       1 Poločas (    4 :  1   )

Góly  FC Zličín :     12 min. Horálek Petr 28 min. Bous František 29 a 39 min. Fuksa Jakub

SESTAVA : Kubina Michal - Svoboda David, Muťinský Jaroslav, Malý Jan, Kubina                                     Martin, Kubr Stanislav, Horálek Petr, Klimeš Martin , Trojan Tomáš, Bous                             František, Fuksa Jakub

Střídání : 54 min.  Málek Jan  místo   Kubra Stanislava a 71 min.  Tetour Michal    místo                      Kubiny Martina

Žluté karty : 40 min. Horálek Petr, 56 min. Malý Jan