Cenné tři body ze Střížkova !

V neděli 6.4. jsme vyjížděli na hřiště ambiciózního týmu F.A. Praha s odhodlaním se poprat o první body jara.

Už v kabině bylo cítit odhodlání a chuť s kterým kluci na zápas dorazili. Kluci se hecovali a po rozcvičce a udělení pár taktických pokynů jsme šli na věc. Zápas se od první minuty vyvíjel velice slibně. Hráli jsme krásně kombinačně a narážečka střídala krásný pas. Do toho ještě kluci nevypouštěli žádný ze soubojů a soupeře jsme začali přehrávat. Náš brankář tedy až na pár malých vy jímek neměl velkou práci v prvním poločase. Náš tlak a chuť se dostávat do šestnáctky soupeře vygradoval ve 20 minutě kdy se nenechal odstavit od balonu Růžička a prošel až do vápna kde byl faulován. Kopali jsme tedy penaltu ale určení kluci se na ni necítili a tak si vzal balon Oliva který si věřil a s přehledem proměnil 0:1. Od té chvíle si soupeř začal nadávat a hádat což proměnili v jejich chyby a neurovnanou hru. Této situace jsme využili opět ve 26 minutě kdy opět skvěle hrající Růžička si zpracoval centr z pravé strany pokryl si balon a vběhl s ním opět do pokutového území. Soupeř ho znovu fauloval a na světě byla druhá a opět zcela jasná penalta. Tentokrát už určení hráč Mutínský k puntíku přistoupil a také s přehledem proměnil 0:2. Z cela kontrolovaně a v naší režii jsme dohráli první poločas.

Do druhé půle jsme vystřídali zraněného Bouse a kluky jsme nabádali aby nepřestávali hrát a nic nevypustili. Soupeř nám ale nechtěl samozřejmě dát nic zadarmo a tak ročníky 95 se to u soupeře jen hemžilo. Prvních 15 minut se hra přelívala na jednu a druhou stranu a to od vápna k vápnu. V této fázi to přestala být ta krásná hra ale plně taktická s vědomím neudělat chybu kterou by mohl soupeř trestat. Po zmíněné patnácti minut ovce se ale soupeř zvedl a začal nás čím dál více zlobit. Měl tam pár slibných příležitostí ale nakonec vše naše obrana stačila odvrátit. Tlak se ale stupňoval a při souboji na vápně se balon odrazil k útočníkovy soupeře a ten střelou z vápna překvapil našeho gólmana 1:2. Trošku jsme tedy prostřídali abychom rozkouskovali a eliminovali soupeřův tlak. Soupeř chtěl ještě zlobit ale skvěle takticky dohraný zápas kluci zvládli a zaslouženě vyhráli. Trošku to soupeř neunášel kdy chtěl ještě po zápase vyprovokovat naše hráče k nějakým konfliktům, což jsme ale samozřejmě zarazili a mohli si v kabině zakřičet.

Všem klukům bych chtěl moc poděkovat za výkon a bojovnost kterou předvedli a doufám že pojedeme takhle dále i v dalších zápasech a body se budou jen přičítat.

Takže ještě jednou velká gratulace a poděkování všem klukům.