Bramborová medaile je málo, zličínský turnaj ovládly Rokycany

Osm týmů z celých Čech, desítky hráčů a snad ještě více rodičů podél hřiště a na balkóně. Zličínská hala první novoroční sobotu praskala ve švech, když náš klub pořádal halový turnaj pro mladší žáky.

Osm týmů z celých Čech, desítky hráčů a snad ještě více rodičů podél hřiště a na balkóně. Zličínská hala první novoroční sobotu praskala ve švech, když náš klub pořádal halový turnaj pro mladší žáky.

Kromě tradičních soupeřů z Řep, Bílé Hory, Motorletu a Přední Kopaniny dorazily také vzdálenější celky z Karlových Varů, Rokycan nebo Loun. Od prvního utkání se bylo na co dívat, protože se hned v úvodu konalo derby Zličín – Řepy. Vítězství domácích 2:0 bylo zasloužené, ale rozhodně se nerodilo snadno.

A to ani další vítězství našeho mužstva, protože koncovka nás zlobila podobně jako při venkovních zápasech. I přesto jsme zdolali Přední Kopaninu (2:1) a Bílou Horu (4:1). Slabší chvilku jsme si vybrali v utkání s Louny (1:2). Tento zápas ale o medailích nerozhodoval.

Souboje o ně přišly až v závěrečných třech kláních. Na úvod jsme porazili doposud suverénní Karlovy Vary (2:0), které do té doby soupeřům sázeli pět a více branek. I kvůli této porážce však skončili až třetí. O druhé místo jsme si to rozdali v přímém souboji s Motorletem.

Rivalita, která mezi kluky panuje, slibovala napínavý souboj. My bohužel zaspali jeho začátek a stav 0:2 těžko doháněli. Povedlo se nám snížit a protlačit do dalších šancí, ale porážku neodvrátili. Tou dobou se v dalších kláních ukázala suverenita Rokycan, které neztratily za celý turnaj ani bod.

Trojlístek Motorlet, Vary, Zličín bojovali do poslední chvíle o medaile. Ty bohužel doma nezůstaly, a to i kvůli závěrečné prohře s Rokycany 1:3. Nutno dodat, že právě tento zápas patřil k těm nejhezčím v hracím dni. Na krásu se však nehraje, na což už jsme párkrát narazili. Bez střílení branek to půjde těžko.

I tak si kluci zaslouží pochvalu. Čtvrté místo v silné konkurenci nezní úplně špatné. Na druhou stranu nemá smysl přehnaně plácat po ramenou, protože se jedná o průměrný výsledek. Těší mě, že za sebou pravidelně necháváme soupeře z našeho blízkého okolí, ještě tak zdolat Motorlet nebo více potrápit Rokycany, bylo by to hezčí.

Pochvalu si zaslouží všechny celky, které na zličínský turnaj dorazily, bylo se na co dívat. Atmosféra v hale byla díky ukázněným rodičům skvělá, fandilo se, avšak nijak zbytečně nepokřikovalo. V sobotu na Zličíně vyhrál fotbal s pěknými góly, férovým chováním i odměnami na konci dne.

Za celý klub děkujeme všem účastníkům a budeme se těšit brzy při další fotbalové příležitosti.

Konečné pořadí turnaje: 1. FC Rokycany 21b., 2. SK Motorlet 15b., 3. 1.FC Karlovy Vary 13b., 4. Zličín 12b., 5. FK Louny 10b., 6. Sokol Bílá Hora 7b., 7. FC Přední Kopanina 4b., 8. Sokol Řepy 0b.

Nejlepší hráč : Matěj Keller  FC Rokycany

Nejlepší střelec : Dan Dvořáček 1 FC K. Vary

Nejlepěí brankář : Matěj Kovář SK Motorlet