Bitva na Bílé Hoře pro Zličín

Třetí jarní zápas poslal Mladší přípravku A na hřiště Bílé Hory.

Se soupeřem jsme na podzim remizovali 8:8. V podzimním utkání jsme byli málo aktivní a toto jsme teď rozhoně nechtěli opakovat.

Kluci začali utkání dobře a drželi jsme míč na kopačkách. Dařilo se nám v útočné části hry hřiště roztahovat, a tak to ztěžovat soupeři.  V druhé čtvrtině jsme začali i střílet více branek a v tom byla pak potíž pro další vývoj hry v této čtvrtině. Kluci si začali myslet, že to půjde samo a mohou polevit. Soupeř však během 5 minut dokázal otočit skóre a náhle bylo zle.

O přestávce přišla důrazná domluva ohledně nasazení a plnění povinností (už pod taktovkou Honzy Lukeše, protože já musel na svůj zápas).

Kluci se zvedli a zbylé dvě čtvrtiny zvládli ve správném přístupu a odměnou jim bylo vítězstí. Na konci zápasu, podle zpráv soupeře fyzicky utahali (což je také jedním z cílů hry, kterou klukům ordinuji, nepouštět soupeře k míči a přinutit ho běhat bez něj).

Vývoj druhé čtvrtiny pro nás musí být varování a zároveň poučením, že zápas se musí hrát ve stejném nasazení a koncentraci od první vteřiny do závěrečného hvizdu. Výkony hráčů rozhodují nejen fotbalové dovednosti (zpracování míče, klička, přihrávka, střela, bránění) a schopnosti (vrozené dispozice a jejich rozvoj - síla, rychlost, koordinace), ale také "hra hlavou" - tedy připravenost a soustředěnost a morálně volní vlastnosti (nasazení, zarputilost, neústupnost, trpělivost, cílevědomost).

Výsledek utkání: výhra 18:8

Sestava: Hrkel - Lukeš, Mencl, Spirin, Löffler - Šulc, Wolfschütz, Červeňák, Douda