Béčko zvítězilo nad mužstvem Kačerova

Utkání plné šancí skončilo výhrou domácích v poměru 3:1

V předposledním kole soutěžního ročníku 2009/2010 přivítalo béčko na svém hřišti tým Gordicu Kačerov. Do zápasu vedlo tým domácích trenérské duo Ivan Merta, Václav Kučera, které svým svěřencům naordinovalo útočnou kopanou.

Po většinu zápasu bylo vidět, že si oba týmy chtějí závěr sezóny náležitě užít, a tak byla k vidění spousta gólových šancí. Po krátkém úvodním náporu domácích se ocitli ve dvou vyložených příležitostech hosté, ale jak první střelu, tak následnou dorážku bravurně zlikvidoval Vláďa Pospíšil ve zličínské bráně. Netrvalo dlouho a přišel první gól. K radosti nepočetné skupiny domácích fanoušků padl do sítě Kačerova. Kuba Hořejší dostal balón za obranu a svůj nájezd vyřešil „hokejovým“ blafákem, zakončeným do prázdné brány (nutno podotknout, že mu situaci usnadnil hostující golman, který v rozhodujícím okamžiku podklouzl) – 1:0.

Poté následovala převaha Gordicu, kterou svým aktivním koučováním neodvrátil ani trenér Melta. Kačerovští hráči se záhy dostali do rychlého brejku, naštěstí pro domácí jednomu z hráčů v poslední chvíli utekl míč. I potom několikrát zle zatopili domácí defenzívě, avšak žádné ovoce jim to nepřineslo. Asi po půl hodině hry musel být pro zranění výstřídán Martin Šparlinek, kterého nahradil Filip Trnka. Ten brzy po svém příchodu na hřišti dostal pěkný balón od Míry Strachoty, z levé strany postupoval sám na bránu hostí, přihrávkou našel na malém vápně nabíhajícího Standu Belka, který však ve 100% šanci překopnul prázdnou bránu a míč skončil kdesi na vedlejším hřišti s umělou trávou. Kačerovu jakoby toto varování nestačilo a za pár minut po téže (levé) straně hřiště unikl Michal Šindelář, naservíroval míč Pavlu Zbožínkovi a ten před prázdnou bránou nezaváhal – 2:0.

Závěr poločasu tak patřil Zličínu, který se ještě několikrát řítil do šancí, avšak žádná již brankou neskončila (v té úplně poslední na poslední chvíli zblokoval poslední hostující obránce Zbožínkovu přihrávku na Trnku). Prvních pětačtyřicet minut tedy skončilo pro domácí skoro již tradičním výsledkem 2:0.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu jako ta první – opět se hlavně útočilo a na obou stranách bylo vidět spoustu situací 3 na 3, 4 na 4 atp. Nutno přiznat, že hlavně zpočátku to byl Gordic Kačerov, který se více dostával do šancí. Hojně využíval jedné ze slabin Zličína, bránění standardních situací, a několikrát se touto cestou dostal do zakončení. Již asi po deseti minutách druhého poločasu se hostům podařilo skórovat – přízemní centr odvrátil Honza Franc nešťastně přímo na nohu jednoho z hráčů Gordicu, ten balón obratem poslal zpět na malé vápno, kde se další z hráčů hlavou nemýlil – 2:1.

Za zmínku dále stojí hlavně dvě velké příležitosti Kačerova – nejprve skončila prudká střela zpoza vápna z boku na tyči Pospíšilovy branky, aby pak po další standardní situaci balón zasáhl druhou tyčku a chvíli nekontrolovaně skákal domácím malým vápnem. Zličínští odpověděli několika pěknými pasy za obranu, které nacházely hlavně Zbožínka, ze kterých béčko žel bohu gól nevytěžilo. Tentýž hráč zkoušel štěstí střelou z ostrého úhlu, avšak trefil jen boční síť. Několik ofenzivních výletů podnikl také levý obránce Šindelář, jednou z velice slibné pozice minul o nějaké dva, tři decimetry vzdálenější tyč hostující brány. K jedné střele ze střední vzdálenosti se odhodlal domácí záložník Milan Koblic, ale mířil hodně nepřesně. A pak již přišly momenty, po kterých na hřišti zavládly emoce. Nejprve rozhodčí pustil po penaltě volající zákrok jednoho z hostujících obránců na Trnku, který se okolo něj obtočil na hranici malého vápna, aby nedlouho poté posoudil další situaci uvnitř vápna Gordicu již jako penaltovou – druhý střídající hráč, Martin Kamarýt, nasadil protihráči jesličky a ten se pak před něj postavil, čímž mu zabránil v dalším postupu na bránu. Penalta to byla z kategorie přísnějších, což logicky vyústilo v mocné protesty hostů, které sudí ocenil kartou barvy žluté. S exekucí neměl nejmenší problémy Zbožínek a zvýšil na 3:1.

Závěr zápasu celkově přinesl několik velice nepěkných a nefotbalových momentů – jen namátkou na straně Gordicu plivanec hráče s číslem 8 na Zbožínka, zákrok hráče s číslem 7 na brankáře Pospíšila při výkopu z ruky (je pozoruhodné, že zmíněný hráč tou dobou měl již žlutou kartu), na domácí straně pak třeba faul Belka, který rozhodčí milosrdně ohodnotil jen žlutou kartou. Všechny zmíněné momenty mohly klidně skončit kartou červenou. O vzájemných urážkách mezi hráči (a střídačkami) netřeba se rozepisovat.

Po závěrečném hvizdu emoce vychladly a oboustranně útočný fotbal tak skončil výhrou béčka Zličína v poměru 3:1.

1.B třída skupina A, 25. kolo, neděle 13.6.2010, 17:00

FC Zličín 3:1 Meteor Kačerov

AFK Slavoj Podolí Praha B SK Nusle 0:7
SK Modřany SK Sparta Košíře 3:2
FC Inferno Praha Sokol Lochkov 0:3
SC Radotín B Sokol Lipence 2:0
1999 Praha Avia Čakovice 4:5
SK Střešovice 1911 B Sokol Řepy 5:2