Béčko ztratilo výhru v Modřanech až v nastaveném čase

Své postřehy ze zápasu proti na jaře velmi dobře hrajícímu týmu Modřan tentokráte poskytl golman Aleš Rosendorf (během zápasu v Modřanech však působil v roli útočníka)

Své postřehy ze zápasu proti na jaře velmi dobře hrajícímu týmu Modřan tentokráte poskytl golman Aleš Rosendorf (během zápasu v Modřanech však působil v roli útočníka)

Na zápas se nás sešlo pouhých 12, z toho dva brankaři. Sestava se nerodila lehce, protože z defenzivních hráčů byli k dispozici jen dva – Strachota a Šparlinek. Domácí nepochybně očekávali s pohledem na naši skromnou soupisku snadný bodový zisk.

Naštěstí se nám hned v úvodu podařilo skórovat. Zbožínkův rohový kop obrana odvrátila na Kamarýta, ten se neunáhlil a míč poslal skvostnou českou uličkou na Zbožínka, tomu se podařilo od brankové čáry odcentrovat, Mané Junior si míč našel na zadní tyči a neomylně zavěsil. Pak nás domácí na dlouhé minuty zatlačili do před naše vápno. Naštěstí naše nově složená obrana dobře odolávala, domácí z velkého tlaku vytěžili jednu nebezpečnou střelu, kterou však Pospíšil bravurním zákrokem zneškodnil. Modřany se zmohly ještě na několik nebezpečných závarů z kterých však nedokázaly ohrozit naši branku. V závěru půle, když jsme se soustředili na udržení vedení, domácí skórovali po rohovém kopu. My jsme však mohli těsně před přestávkou strhnout vedení na naši stranu, ale po Zbožínkově přetaženém rohu trefil Mané Junior jen břevno.

Do druhé půle se nám podařilo zmobilizovat síly a hned v úvodu po Zbožínkově rohu se hlavou prosadil Šparlinek. Herně se nám podařilo domácím vyrovnat. Dlouhé minuty se odehrávala hra jen mezi vápny s pár nebezpečnými centry. Dvacet minut před koncem začali domácí vrhat všechny síly do útoku. Nám se tak otevírala okénka v obraně domácích pro rychlé protiútoky. V jednom z nich se ocitl Mané Junior, ale stoper domácích vše řešil brzdou v podobě zasažení míče rukou a tak zabránil Manému Juniorovi v samostatném postupu na branku. V 75. minutě se Novák nadechl na levé straně k velkému sólu, když obešel pět protihráčů, ve finální fázi mu však míč na hrbolatém modřanské pažitu uskočil a Míra bohužel netrefil branku. Hned v zápětí se do vápna probil Mané Junior a naservíroval míč k volnému Rosendorfovi, ten však svojí levačkou nemířil přesně a přestřelil. V 85. minutě vybojoval Rosendorf míč a prostrčil ho mezi dvěma protihráči na rozběhnutého Zbožínka, tomu se podařilo přesným přízemním pasem nalézt svého švagra Kubu Hořejšího, který však z malého vápna trestuhodně přestřelil. Domácí se vyrovnání dočkali až v nastavení. Střelu domácího útočníka Pospíšil jen lehce vytěsnil na břevno a míč padal směrem k brankové čáře. Hlavní arbitr dal na pokyn pomezního, který si byl svým jestřábím pohledem zcela jist z úrovně velkého vápna, že míč celým objemem překročil brankovou čáru. Vzhledem k zkušenostem s tímto pomezním bylo zcela zbytečné se hádat. Dle vyjádření kapitána Míry Strachoty a Ládi Pospíšila, kteří byli této situaci nejblíže, míč pravděpodobně dopadl za čáru, ale určitě ne celým objemem. V závěru mohli domácí urvat všechny tři body na svoji stranu, ale domácí útočník přestřelil z dobré pozice.

Aleš Rosendorf