Béčko vyhrálo v Klánovicích

Béčko po delší době naplno bodovalo, dvěma brankami ze závěru utkání porazilo poslední Klánovice.

10. kolo 1. B třídy proti sobě postavilo mužstva posledních Klánovic a zličínské rezervy. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Hra byla víceméně vyrovnaná, více šancí si vytvořili přeci jen domácí. Nejprve ovšem ozkoušel pozornost jejich golmana Rajský, brankář ale proti pěkné střele efektně zakročil a vyrazil ji na roh. Klánovice poté dokázaly jednu ze svých šancí proměnit, když se jejich hráč dostal zcela sám do úniku a chladnokrevně překonal Rosendorfa. O chvíli později již hostující golman tváří tvář protihráči obstál a skóre se tak neměnilo.  V závěru první půle prolétl zličínským malým vápnem ještě jeden nepříjemný centr, který však nikdo nezasáhl a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé půli se obraz hry diametrálně změnil. V podstatě téměř celých 45 minut se odehrálo uvnitř nebo v nejbližším okolí vápna Klánovic, do kterého létal jeden centr za druhým – ať už ze hry nebo z rohových kopů. Paradoxně to ale byli domácí, kteří mohli ve druhém poločase skórovat jako první, to by ovšem nesměl jejich hráč sám před brankou selhat. Pak už se vše podstatné dělo na druhé straně hřiště. Zličínští vyslali na domácí branku mnoho střel, z nichž však velká část mířila nepřesně. Našly se i povedené pokusy: Franc dalekonosnou střelou trefil tyč, Zbožínek z přímého kopu také a tentýž hráč poté vstřelil i gól, když uklidil za záda golmana Klánovic Trnkovu přihrávku. Branka však nebyla pro pochybný ofsajd uznána. To nicméně snahy hostů o vyrovnání nijak neotupilo. Zato domácí během druhé půle jevili jen minimální snahu hrát, takže rozehrání každého odkopu od brány či vhození autu připomínalo hodně zpomalený záznam fotbalového mače, někdy ještě umocněný tím, že hráči, který volným krokem došel desítky metrů k míči, některý z jeho kolegů nabídl, že aut vhodí místo něj a celá scéna se opakovala. Korunu všemu nasadil jeden z domácích, kterému „vyrazil dech“ známý „zličínský řezník“ Rajský (vážící asi tak třicet kilo i s mokrým kožichem a postelí), takže hra musela být opět přerušena.

Už už se zdálo, že přístup domácích bude slavit úspěch, když se v samém závěru zápasu přeci jen dostavil výsledek ofenzivních manévrů Zličína a pasivity Klánovic ve druhé polovině zápasu. Nejprve Kučera poslal míč do vápna na Zbožínka, ten jej zpracoval, posunul před bránu, kde si jej nejrychleji našel Trnka a levačkou poslal se štěstím míč do horního rohu branky - 1:1. Zanedlouho poté domácí brankář neudržel ostrý centr Rajského a Cvetkovski strhnul vedení na stranu hostů - 1:2. Domácí se pak ještě pokusili odpovědět, avšak hlavička ze slušné pozice mířila hodně nepřesně a Rosendorfa tak vůbec neohrozila. V samém závěru dal ještě jeden z klánovických volný průchod své frustraci a před zraky rozhodčího skopnul Ježka, což bylo vcelku nepochopitelně oceněno jen kartou barvy žluté. Na výsledku utkání se už nic nezměnilo a remízový král podzimu ze Zličína tak odvezl všechny tři body.