Béčko vítězně do sezony

Béčko se nenacházelo před prvním zápasem v dobrém rozpoložení, 2 přípravné zápasy, 9 inkasovaných branek a sestava se šila doslova horkou jehlou, přesto jsme nakonec odjížděli spokojeni.

Domácí byli posíleni o 4 hráče třetiligového áčka. V úvodu se domácí zastřelovali, ale ani jednou netrefili branku a tak na druhé straně udeřil Zličín. Portych se protáhl podél obránce, přihrál Trojanovi, který mezi 2 obránce vyzval Horálka ke skórování a ten chladnokrevně podél gólmana rozvlnil síť. Domácí to zkoušeli dlouhými křížnými míči, ale v zakončení domácí působili doslova jalově. Přesto se v 30. minutě ocitli ve velmi dobré příležitosti, ale Rosendorf konečky prstů míč mířící do šibenice vytlačil na spojnici. V závěru poločas jsme udeřili podruhé, Zbožínek postupoval sám na brankaře, ten jeho střelu vyrazil, ale Portych byl u míče dříve a slavil druhou branku v síti domácích.

Druhá půle přinesla úpornou defenzivu Zličína a velký tlak domácích. Nejdříve ve vyložené pozici domácí útočník z metru trefil jen břevno zcela odkryté branky, ale v 60. minutě dostali domácí šanci v podobě pokutového kopu po faulu Trojana, a proměnili ji. Za pět minut mohlo být vyrovnáno, ale Rosendorf střelu zblízka zlikvidoval. Domácí se pak do velké příležitosti už nedostali. My jsme v 89. minutě uzavřeli skóre, když si Portych míč navedl na střed a střelou levačkou do šibenice nedal domácímu brankaři jedinou šanci, 1:3.

Sestava: Rosendorf – Roubíček, Sochor, Adam, Šindelář M. - Portych, Jícha (63. Šindelář J.), Zelený, Trojan – Horálek, Zbožínek