Béčko veze bod ze hřiště vedoucí Aritmy

Pěkné jarní počasí přivítalo v sobotu dopoledne ve Vokovicích rezervy domácí Aritmy a hostujícího Zličína. Zápas přinesl na úroveň 1.B kvalitní fotbal, kterému nechyběly pěkné akce, trocha emocí a především po jednom gólu na každé straně.

V úvodu zápasu byla ve středu pole o něco aktivnější zličínská rezerva. Z této aktivity vyplynulo několik zajímavě vyhlížejících centrů do domácího vápna a pár rohů, z nichž ovšem stojí za zmínku snad jen efektní zakončení Kaliny, se kterým si však domácí brankář bez problémů poradil. Úspěšně si tentýž hráč počínal i při Zbožínkově dobře zahraném přímém kopu, když jej vyrazil na roh. Jediný slabší moment si tak strážce domácí svatyně vybral při jedné z malých domů, kdy s odkopem váhal tak dlouho, až se k němu přiřítil hostující Šindelář a bylo jen velkým štěstím domácích, že se odkop brankáře od J. Šindeláře odrazil nad bránu Aritmy a ne do ní.

Domácí se během první půle hodně spoléhali na balony za zličínskou obranu, které však většinou jistě sbíral navrátilec do zličínské sestavy, brankář Vláďa Pospíšil. Přesto šla Aritma do vedení. Zhruba po pětadvaceti minutách se jeden z domácích protáhl po (ze svého pohledu) levé straně hřiště na střed a k tyči umístěnou střelou zpoza vápna nedal Pospíšilovi šanci- 1:0.

Aritma se však z vedení dlouho neradovala. Za pár minut po jednom ze závarů obelstil Rajský na hranici pokutového území svého strážce, ze strany pronikl do vápna a předložil po zemi přesný pas na malém vápně stojícímu Adamovi, kterému již nečinilo žádný problém nastavit nohu a poslat balón do sítě – 1:1. Za tohoto stavu skončila první půle.

Druhá půle nabídla vyrovnaný boj, kdy se oba týmy střídaly v iniciativě. Hře Aritmy dominoval šikovný střední záložník, který dirigoval hru a posílal nebezpečné míče na své spoluhráče. Zličínská obrana však až na výjimky pracovala spolehlivě a do vyložených šancí své soupeře nepouštěla. Naopak rezerva hostů, hnána početným táborem příznivců, podnikala nebezpečné výpady po křídlech. Těmto akcím ovšem chyběla přesnější finální přihrávka, a tak se skóre neměnilo. S blížícím se závěrem zápasu se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Domácí zahrávali dvě nebo tři standardní situace ze slibných pozic, které ale Pospíšil nekompromisně vyřešil. Důležitý byl především jeho zákrok proti ostrému centru do zličínského vápna v 89. minutě. Na druhé straně mohl nejprve rozhodnout střídající Kočí, který předskočil svého strážce, ale z dobré pozice levačkou přestřelil. Největší šanci rozhodnout utkání měl na své kopačce M. Šindelář. Pár minut před koncem se zličínským podařilo vyšachovat domácí obranu a Šindelář se najednou řítil sám na bránu Aritmy. Tváří v tvář domácímu golmanovi však nezachoval chladnou hlavu a bohužel pro hosty nekorunoval svůj dobrý výkon vítězným gólem.

Utkání tak skončilo remízou 1:1. Definitivní tečkou za dopolednem na Aritmě pak pro zličínské byla děkovačka s fanoušky u klandru.

1.B třída skupina A, 15. kolo, sobota 29.3.2014, 10:15

Aritma B 1:1 FC Zličín