Béčko v posledním kole prohrálo s Chuchlí

Po nadějné první půli se zličínská rezerva sesypala jak domek z karet a z Chuchle odjela s prázdnou po výprasku 6:1

V posledním kole cestovala již zachráněná zličínská rezerva na horkou půdu vedoucí Chuchle, aby důstojně zakončila sezónu soubojem s prvním týmem tabulky. Menší čáru přes rozpočet udělala hostům absence několika hráčů z kádru béčka a také skutečnost, že A mužstvo mělo předcházejícího večera rozlučku s podařenou sezónou, jíž se účastnili i někteří hráči rezervy (kteří na Chuchli v rozličném fyzickém a psychickém stavu přesto nastoupili), takže lidské zdroje byly tentokráte velmi omezené. Situaci se nakonec podařilo zachránit takříkajíc pět minut po dvanácté – dva hráči áčka prokázali mimořádnou odolnost a ochotu pomoci (Jan Goldmann, Adam May) a i po noci plné oslav vyrazili takřka přímo směr Chuchle, přičemž druhý jmenovaný přišel na hřiště jakožto jedenáctý hráč až přibližně patnáct minut po úvodním hvizdu. Snad i přítomnost tohoto nejlepší střelce áčka Zličína svědčí o tom, že se hosté pokusili za daných možností se soupeřem popasovat, jak jen to bylo možné.

Úvodní čtvrhodinka odehraná v deseti lidech zápas snad ani příliš neovlivnila. Chuchle měla při rozehrávce o něco více času, ale do pořádné šance se nedostala. Paradoxně nedlouho po té, co May jakožto jedenáctý hráč vběhl bez rozcvičení na hřiště, padla první branka utkání. Domácí hráč zatáhl balón po pravé straně, poslal míč do vápna, kde neatakovaný hráč nepříliš razantní hlavičkou zaskočil Rosendorfa, který při zákroku podklouzl. Poté se hrál neběhavý fotbal, kdy domácí byli přeci jen o něco nebezpečnější. Především jejich pasy za obranu na rozběhnuté útočníky vypadaly několikrát nadějně, leč vedly vesměs ke střelám z „nególových“ pozic, případně končily odmávanými ofsajdy.

Zličínská rezerva se v průběhu první půle rozehrála k docela slušnému výkonu, který byl korunován vyrovnávacím gólem, to když domácí golman zaváhal při odkopu a Rajský vysoký míč pohotově uklidil do sítě domácí branky. Takovým výsledkem skončila i první půle.

O půli druhé se toho příliš pozitivního z pohledu hostů napsat opravdu nedá. Vidina důstojného závěru sezóny vzala během úvodních 15 minut za své a zápas se pak dohrával jen z povinnosti. Domácí využili luxusu, který hosté k dispozici neměli – do druhého poločasu poslali čerstvé síly, což se v dusném dopoledni začalo rychle projevovat. Inkasované góly byly ovšem z velké části z kategorie soupeři vysloveně darovaných. Hned asi v 50. minutě posílal míč Kučera hlavičkou za sebe golmanovi, avšak namazal přímo útočníkovi Chuchle, který celou akci s přehledem zakončil.  Tím se odstartoval brankostroj domácích, kteří začali sázet jeden gól za druhým. Nakonec jich rezignovanému (a fyzicky odpadnuvšímu) Zličínu zvládli za druhou půli nasázet pět (zápas tedy skončil 6:1) a dokráčeli tak k vítězství v soutěži. Za to pro hosty skončila sezóna ostudou, byť poločasový výsledek (a i výkon v první půli) dával výrazně pozitivnější vyhlídky.

Pokud jde o Zličín, dá se vyzdvihnout snad jen zmíněná účast hráčů áčka, kterým patří velký dík za to, že i v pooslavovém stavu v sobě našli vůli a dorazili.

Béčko závěrečným zápasem sezónu navázalo na opravdu nelichotivou jarní bilanci – ze třinácti jarních mačů pouze dvakrát (Arimta „B“, Modřany) odehrálo druhou půli lépe než první (v obou případech nicméně prohrálo) a v ostatních zápasech buď často zbytečně kvůli výkonu ve druhé půli poztrácelo body (Zbraslav „B“, Radotín „B“, Suchdol, Podolí, Troja a dnes Chuchle), nebo dovolilo soupeři zápas zdramatizovat (tu více – Klánovice, Lipence, tu méně - Střešovice „B“, Lochkov).

Sezóna nakonec pro Zličín skončila 10. místem, což jistě není výsledek, kterému by se tleskalo. Snad bude příští soutěžní ročník lepší...