Béčko Robinem Hoodem 1.B třídy – bohatým bere, chudým dává

Shrnutí posledních tří zápasů zličínské rezervy

SK Praha 4 – FC Zličín „B“ 0:4(0:1)

Béčko v 8. kole jelo na Děkanku, aby se utkalo s místním SK, který patří mezi nejsilnější týmy soutěže. Během prvních 35 minut se muselo nezaujatému divákovi zdát, že domácí tento zápas nemůžou nevyhrát – šance střídala šanci a jen díky preciznímu výkonu Rosendorfa ve zličínské bráně zůstávalo skóre bez branek. Zličín se během této doby nedostal prakticky k ničemu. S blížícím se závěrem poločasu se však pomalu začal osmělovat i tým z Prahy 5: Kočí nejprve v dobré příležitosti zaváhal, ale krátce poté se krajní obránce Zajíček vydal na útočný výpad, který skončil balónem uklizeným k tyči a vedoucím gólem – 0:1.

Pokud skoro celá první půle jasně patřila domácím, tak půle druhá jim naopak vůbec nevyšla. Krátce po úvodní rozehrávce se sice dostali do slušné šance,  ale to bylo v podstatě vše. Z protiútoku zahodil 100% šanci zličínský Konečný, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil golman na roh. Po rozehrání tohoto rohu se v domácí šestnáctce nejlépe zorientoval Šindelář a navýšil zličínský náskok – 0:2. Aby toho pro SK Praha 4 nebylo málo, tak zanedlouho přidal po protiútoku a zmatcích mezi domácími stopery Maxmilián třetí gól a bylo po zápase. Domácí kouč se pokusil na nepříznivý vývoj utkání zareagovat neobvyklým tahem – vystřídáním pěti hráčů naráz, ale ani to k obratu nevedlo. Spíše naopak. Po další brance, kterou měla tentokrát na svědomí hlava Lukáše Adama, se domácí naprosto sesypali. Zbytek zápasu pak byl jen o tom, jestli zličínští dokáží přidat nějaký další gól. Tutovek k tomu měli několik, ale kvalita při zakončení tentokráte již chyběla. Zápas tak skončil čtyřbrankovou výhrou hostů ze Zličína.

FC Zličín „B“ – Trója 2:3(0:1)

Po vydařeném utkání na Praze 4 došlo na zličínské umělce k měření sil domácích s Trójou. Ta šla v zápase do vedení po penaltě odpískané za ruku Zahálky a první půli tak nejtěsnějším rozdílem vyhrála. Do druhého poločasu měli domácí bleskový nástup a Mané Junior pěknou střelou srovnal (dokonce ještě dříve, než se domácí lodivod Roubíček vrátil ze šatny na lavičku). Následovala skvělá šance Tróje, kterou zmařil svým vyběhnutím Bělecký. Otřepané „Nedáš – dostaneš“ pak došlo svého naplnění, když se v podstatě záhy dostal u vápna Tróje k balonu Konečný a přízemní střelou poslal domácí do vedení. Zličínští jakoby po tomto gólu usnuli na vavřínech a byla to Trója, která převzala iniciativu. Varování v podobě několika nebezpečně zakončených rohů domácím nestačilo a hosté jejich letargii potrestali hned dvěma góly. Za Zličín kontroval aktivní Mané Junior, jehož hlavička však bohužel jen rozezvonila levou tyč soupeřovy brány. Posledních 10 minut se pak neslo v duchu úporné snahy Zličína, které ale hostující obrana úspěšně odolávala. Když pak v samém závěru nedokázal Sochor ve výborné pozici nasměrovat míč mezi tři tyče, skončilo utkání výhrou Tróje v poměru tři ku dvěma.

Přední Kopanina „B“ – FC Zličin „B“ 0:0(0:0)

Na malou tribunu u hřiště Přední Kopaniny si našli cestu dva diváci (po jednom z každého tábora), aby zhlédli klání mezi domácí a zličínskou rezervou. Zápas to nebyl příliš pohledný. Většinou se hrálo ve středu pole a šancí bylo pomálu. V průběhu první půle se domácí dostali do dvou vyložených příležitostí. Z pohledu Zličína zachránil situaci golman Šereda, který obě šance bravurně zneškodnil. Utkání se hrálo v poklidném duchu, za zmínku rovněž stojí skutečnost, že rozhodčí za celý zápas neudělil ani jednu žlutou kartu (byť na obou stranách bylo pár zákroků, které po ní volaly; také nelze vyloučit, že si arbitr karty prostě zapomněl).

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Jediným rozdílem tak bylo, že tentokráte si dvě vyložené gólovky vypracovali hosté ze Zličína. Obě si byly celkem podobné – jednalo se o samostatné nájezdy z křídelních prostor, v nichž měli zličínští hráči nad domácími obránci (snad 3 hráči  v obraně ročníky 1970-79) rychlostně navrch (jedním dechem ovšam nutno dodat, že až na tyto šance pracovala domácí obrana v čele s golmanem – ročník 1970 – celkem spolehlivě). V první zmíněné šanci zkoušel Maxmilián překvapit golmana hokejovým blafákem. Strážce domácí svatyně se ale nenechal zaskočil a kličku vystihl. V samém závěru, kdy se zdálo, že více sil mají spíše domácí (z čehož rezultovala jejich mírná územní převaha a několik rohů), se dostal do samostatného nájezdu též druhý zličínský křídelní hráč – Rajský, ale ani on nenašel na domácího brankáře recept. Utkání tak skončilo zřejmě zaslouženou remízou. Zličín tímto výsledkem prodloužil zajímavou sérii – v posledních 4 zápasech na hřištích soupeře neobdržel ani jednu branku. V příštím kole se pokusí prolomit prokletí domácích zápasů a naplno bodovat proti Řeporyjím.