Béčko doma udolalo soupeře z Lochkova

Zatím nejdelší sérii výher zličínské rezervy v sezóně se podařilo natáhnout již na pěkné dva zápasy...

V rámci jedenáctého kola 1.B třídy zavítali na Zličín fotbalisté Lochkova, doprovázeni početnou skupinu příznivců. I domácí přišla podpořit slušná návštěva, a tak bylo u klandru docela plno.

Zápas se hrál na umělé trávě a mužstva divákům příliš pohledný fotbal nenabídla. Nutno dodat, že i když se Zličínu proti tomuto soupeři v posledních letech náramně dařilo, tentokrát byli o trochu fotbalovější hosté, kteří především ve hře dopředu předvedli několik solidních kombinací. Hra se nicméně odehrávala spíše od šestnáctky k šestnáctce.

Úvod zápasu poznamenala ošklivá srážka zličínských Šimonovského, Skoumala a jednoho z hráčů Lochkova, po které zůstal na hřišti bezvládně ležet druhý jmenovaný. Naštěstí se po chvíli probral a dokonce se po krátké přestávce pokusil v zápase pokračovat, leč střídání se brzy ukázalo jako nevyhnutelné.

Jestli hře něco nechybělo, tak to byl důraz a časté diskuse s rozhodčím. V těch měl po celý zápas jasně navrch Lochkov, hecován svými fanoušky, čímž zbytečně shazoval svůj slušný výkon a ostatně na to ve druhé půli také doplatil. Ale o tom později.

Přestože se úvod zápasu hrál více na domácí polovině, do vedení šel asi po 20 minutách Zličín, a to gólem, který se na úrovni 1.B třídy vidí opravdu málokdy. Pavel Cvetkovski si přibližně 25 metrů od branky přistrčil balon a napálil jej nechytatelně prudkou ranou přesně do šibenice – 1:0. Aby toho pro hosty nebylo málo, nedlouho poté zličínští – a že to byl v zápase jev po hříchu vzácný – vyšachovali soupeřovu obranu a zakončující Šindelář se doslova mohl golmana zeptat, kam to chce – 2:0. Zbytek první půle nabídl už jen přehlídku žlutých karet za výše zmíněné řeči nebo více či méně hrubé fauly. Na jeden z nich doplatil domácí Šlehofer, který musel být do druhé půle střídán, čímž domácí béčko vyprázdnilo svoji lavičku, jelikož více než 13 hráčů k dispozici nebylo.

Druhý poločas nabídl očekávaný obrázek, lochkovští se snažili něco vymyslet na domácí obranu a vrátit se tak do zápasu. Naštěstí pro Zličín se do zakončení, i přes několik rohů či standardek, dostávali zřídka a brankář Rosendorf se tak do žádného ohně střel nedostal.

Důležitý okamžik přišel zhruba uprostřed druhé půle. Střídající lochkovský hráč, který o sobě do té chvíle dával vědět zejména vulgárními výrazy směřovanými do všech směrů, soupeřem počínaje, přes rozhodčí a svými spoluhráči konče, dal poněkolikáté volný průchod svým emocím, což sudí ocenil žlutou kartou. Ta měla za následek další spršku vulgarit a hosté šli do desíti.

To jim ovšem na elánu vůbec neubralo a nedlouho po této červené kartě udeřili. Dlouhý balon letěl za domácí obranu, vyběhnuvší Rosendorf jej odkopnul jen na kopačky protihráče a ten již z hranice šestnáctky trefil prázdnou branku – 2:1. Branka pochopitelně hosty ještě více nabudila. Do šancí se však stále až na jednu jedovatější střelu z ostrého úhlu nedostávali. Zápas se lámal v momentě, kdy zličínský Šindelář nešťastnou rozehrávkou vyslal hosty do přečíslení snad pěti proti dvěma. Lochkov s touto nabídkou naložil prachbídně a pokaženou přihrávkou se o šanci ještě před vápnem sám připravil.

Asi sedm minut před koncem netefil jeden z obránců Lochkova balón ve snaze odehrát do bezpečí Francův aut, což umožnilo Rajskému postupovat na branku. V posledním zoufalém pokusu jej tentýž hráč sestřelil, za což následoval pokutový kop. Obvyklý zličínský exekutor Zbožínek poslal golmana na druhou stranu a navýšil tak vedení na 3:1. Třetí branka znamenala konec lochkovských nadějí. Pavel Zbožínek naopak ještě zahodil samostatný nájezd, kdy takřka od půlky postupoval nerušeně k brance, aby toto své zaváhání v samém závěru napravil a levačkou zatočil míč k zadní tyči branky – 4:1. Hned poté sudí zápas plný žlutých karet ukončil.