Béčko doma porazilo Kopaninu

Měření sil dvou rezerv nabídlo spoustu šancí na obou stranách. Zličín nakonec vyhrál 5:2.

Utkání 23. kola 1.B třídy mezi rezervami Zličína a Kopaniny zastihlo oba mančafty v docela odlišných situacích: domácí v poklidu dohrávají sezónu okolo 5.-6. místa, zatímco hosté bojují na předposledním místě tabulky o záchranu. Takto rozdaným kartám odpovídala i sestava Přední Kopaniny, která přijela posílena o celou řadu hráčů svého áčka (cca. 5 – 7), které jistě kráčí za vítězstvím v pražském přeboru.

Začátek zápasu byl dosti divoký a dominovaly mu na obou stranách hřiště útoky. Hosté měli prvních pětadvacet minut herně zřetelně navrch a vypracovali si pět nebo šest dobrých gólových šanci. Jenže v zakončení zcela selhali – dvakrát jejich střely zastavilo břevno, jindy se zaskvěl Rosendorf ve zličínské bráně a nebo šel míč mimo tři tyče. Zličín se spoléhal na svou tradiční zbraň – rychlé brejky – a i přes soupeřovu úvodní převahu si modro-bílý tým rovněž v této fázi hry vypracoval pár jasných gólovek. Zbožínek (po výtečném pasu Jíchy), Rajský ani Konečný však v několika šancích tváří v tvář brankáři Kopaniny neuspěli, jednou dokonce hosty zachránilo břevno.

Po této úvodní pasáži jakoby oběma ofenzívám trochu došel dech. Hra se uklidnila, hosté sice stále měli vyšší držení míče, ale nadějné situace před oběma brankami přibývaly již výrazně pomaleji. Poločasový hvizd sudího tak nakonec zazněl za bezbrankového stavu.

Kdo čekal, že druhá půle bude probíhat ve stejném duchu jako ta první, ten se zle mýlil. Hned pár minut po nástupu na hřiště prošel dlouhý balon z pravé strany až před branku Kopaniny, kde jej trestuhodně nezachytil brankář Beer a volný Maxmilián poslal míč směrem do sítě. Hosté sice balon ještě ze své svatyně vykopli, avšak pomezní sudí  dal po krátkém zaváhání k radosti slušně zaplněného klandru svým pohybem najevo, že míč dle jeho soudu přešel celým objemem brankovou čáru – 1:0.

Zanedlouho však bylo srovnáno. Zličínští po jednom ze závarů před svojí brankou nedůrazně odehráli míč, kterého se zmocnili hráči Kopaniny, aby se pak po rychlé kombinaci a pasu na pravou jeden z jejích hráčů prosadil zevnitř šestnáctky razantní střelou na zadní tyč – 1:1.

Obě brány tak byly „odčarovány“ a góly se začaly sypat. Oproti očekávání to však byl Zličín, který dominoval ve zbytku zápasu. Nejprve hosté při své rozehrávce nastřelili rozhodčího, míče se chopil Zelený, za vápnem si jej posunul do střelecké pozice a umístěnou střelou k tyči nedal golmanovi šanci – 2:1. Za chvíli pak hrubý faul hostů potrestal Zbožínek, který procedil svůj přímý volný kop z nějakých 20 metrů skrz zeď a trefil se do podobného místa jako před ním Zelený – 3:1. Výkon Zličína tou dobou gradoval a k vidění několik pěkných kombinací.  Do dvou dobrých šancí se dostal také druhý domácí útočník Konečný, kterému ale tentokrát nebylo přáno. Především při druhé příležitosti se obrana Kopaniny dost zapotila, aby neinkasovala: Zbožínek vnikl zprava do šestnáctky, dal míč na malé vápno Konečnému, jehož slabý pokus se zastavil takřka na brankové čáře, kde o něj ještě pár okamžiků hráči obou týmu sváděli litý boj. Zanedlouho však už jeden z dalších útoků domácích skončil gólem. Dlouhý balón na levé straně ignoroval jak v ofsajdové pozici stojící Konečný, tak hráči Kopaniny, a tak z druhé vlny postupující Maxmilián proběhl mezi hostujícími obránci a nikým nerušené sólo zakončil střelou k tyči – 4:1. Tentýž hráč pak zhruba v 75. minutě dokonal hattrick, když po rohovém kopu nedal hlavou Beerovi šanci – 5:1.

V závěrečné desetiminutovce pak hosté poslali do zličínského vápna dva nebo tři solidní balóny a z jednoho z nich dokázal střídající hráč hlavou zkorigovat skóre - 2:5. Ostatní centry se hráčům Kopaniny již nepodařilo nebezpečně zakončit. V samém závěru pak ještě darovali zličínští svému soupeři šanci chybou při odkopu, avšak Rosendorf svým vyběhnutím přinutil hráče soupeře k nepřesnému zakončení.

Zápas tak skončil výsledkem 5:2 (0:0).