Béčko doma porazilo Bílou Horu

Zličínská rezerva si ve čtvrtém jarním utkání poradila s týmem Bílé Hory poměrem 4:0(2:0).

Zápas začal z obou stran opatrně, kdy si ani jedno z mužstev nedokázalo během prvních minut vytvořit vážnější šanci. Hosté více drželi míč, zatímco domácí se pokoušeli hrát spíše na rychlé brejky. Úvodní „klid zbraní“ rozčísla až přibližně dvacátá minuta, v níž domácí rezerva skórovala z nevinně vyhlížející situace: Kočí rozehrával po faulu na polovině hřiště, pro jeho dlouhý míč si nikým neatakován šel golman hostujícího mužstva, kterému se však nepodařilo v jednoduché situaci balon zkrotit a kulatý nesmysl se tak zastavil až v síti brány Bílé Hory – 1:0.

Zanedlouho poté už byl rozdíl ve skóre dvoubrankový – to když na pravé straně hřiště zabojoval Rajský, obešel svého strážce a poslal míč křižně před vápnem hostujícího týmu na Zbožínka. Ten si pak kličkou na levou ruku lehce poradil s nejistým obráncem Bílé Hory a levačkou uklidil míč o zadní tyč do brány hostů – 2:0.

Po druhé inkasované brance se osmělila i Bílá Hora, ale vrcholem jejího snažení bylo v první půli jen několik rohových kopů, se kterými si Gregora v domácí brance dokázal poradit, a pak také průnik hostujícího útočníka zakončený střelou do tyče téměř z nulového úhlu.

Druhý poločas zahájli hosté slušným tlakem, ze kterého sice vytěžili další porci rohových kopů, ale do šancí se dostávali zřídka. Nejblíže ke gólu v celém utkání tak byli zhruba v 65. minutě, kdy jeden z hráčů poslal přímý volný kop z asi 20 metrů do břevna zličínské branky. Od té chvíle nápor hostů postupně slábl a naopak to byl Zličín, který z brejkových situací hrozil čím dál víc (to platilo tím spíše, že Bílá Hora ve druhé půli hrála v ofenzivnějším rozestavení, které mělo za následek více okének v obraně). Po jedné z takových akcí poslal Zelený obloučkem míč za obranu na rozběhlého Zbožínka, který si obloučkem vychutnal náhradního brankáře Bílé Hory (ten během poločasové přestávky vystřídal svého nejistého kolegu) – 3:0.

Třetí gól utkání definitivně zlomil – zápas se už pak jen dohrával a bylo jen otázkou, zda se zličínské rezervě podaří ještě vstřelit nějaké branky. Za zmínku stojí předevím střely Zeleného a Konečného (střela druhého jmenovaného se zastavila o tyčku). Pět minut před koncem unikl po pravém křídle Rajský, ze strany našel v ideální pozici Zbožínka, který už jen lehce uklidil míč do prázdné branky a zkompletoval tak svůj hattrick– 4:0. Za tohoto stavu pak sudí zápas ukončil.

1.B třída skupina A, 17. kolo, neděle 12.4.2015, 16:00

FC Zličín 4:0 TJ Sokol Bílá Hora