Až pohárový zápas nám dopřál chuť vítězství

Ve středu 13.9.2017 jsme odehráli II. Kolo poháru PFS na hřiště AFK Slivenec.

Omluvenky se opět hrnuly a také jsme museli řešit zranění z předešlého mistrovského utkání. Rozhodl jsem se nechat nějaké kluky, kteří se potýkají se zraněním,  aby si odpočinuly a doléčily si bolístky. Nastoupili jsme tedy v poněkud jiné a pozměněné sestavě. I tak jsme ale chtěli, abychom si zahráli fotbal a hlavně aby nás bavil. Zápas jsme začali vcelku dobře a hned jsme se ujali role fotbalovějšího týmu. Bohužel jsme ale první inkasovali my. V 6´minutě jsme nechali hráče soupeře v ofsajdové pasti, kterou ale AR 2 jako ofsajd neviděl a nechal pokračovat ve hře. Soupeř tedy postupoval sám na Kubinu a střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0. Hned za dvě minuty na to mohlo být veseleji. Grobl si všiml gólmana hodně z branky a snažil se ho z dálky přehodit. Brankář ještě vyrazil a míč si doběhl Merta, uvolnil se a ve vápně našel úplně volného Jíru. Ten ale bohužel ve 100% šanci selhal a přestřelil. O chvilku později si vytvořil šanci pro změnu soupeř. Domácí centrovali z pravé strany a ve vápně hlavičkoval soupeř úplně osamocen a naštěstí pro nás nad. My jsme měli více ze hry a soupeř hrál jen na dlouhé míče a brejkové situace. Takovým stylem se ale prezentuje hodně mužstev v A třídě a nám to dělá problémy zachytit tyhle náběhy. Nakonec jsme se ale dočkali gólu a to ve 20´minutě , kdy soupeř špatně odkopl míč, který zachytil Merta, zatáhl k lajně, ve vápně našel volného Grobla, který již mohl zakončovat, ale ještě našel na malém vápně Derdu, ten se nemýlil a vyrovnal na 1:1. Od té doby jsme byli lepším mužstvem, ale do optimální hry to má stále daleko. Do vedení jsme se dostali až na konci poločasu. Ve 44´minutě přečetl hru Jíra, narazil si s Groblem a hned si naběhl do lajny. Grobl mu míč do lajny vrátil, Jíra centrem našel ve vápně Mertu a ten se nemýlil 1:2.

Druhý poločas jsme byli hned v 50´minutě nuceni střídat Derdu (zdravotní problémy) a místo něj šel na hřiště M. Šindelář. Chtěli jsme ve druhé půli více zklidnit hru a rychle dávat míč z kopaček. Tohle ale neudělal v 53´minutě Valoušek a dlouho se mazlil s balónem, až o něj přišel. Soupeř mu míč odebral a došel až do vápna, kde střelou na vzdálenější tyč vyrovnal na 2:2. Hned v 59´minutě jsme si, ale vedení vzali opět zpět. To když Grobl rozehrával rohový kop. Ten poslal do vápna, kde se nejlépe ve zmatku orientoval Valoušek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:3. V té samé minutě jsme znovu střídali a na hřiště šel po nemoci se vracející Kokeš, který nahradil Kubra. Hra a nasazení byla poté opět více na našich kopačkách, ale i soupeř dokázal sem tam pozlobit. Když chybělo posledních deset minut do konce, tak jsme se zapomněli vrátit do defenzívy a soupeř odkopem našel svého útočníka, který z pravé lajny odcentroval a našel svého spoluhráče úplně volného na malém vápně. Ten už neměl problém dát gól a tak v 80´minutě bylo opět vyrovnáno 3:3. Když už jsme psali aktéry pokutových kopů a hlavní rozhodčí ohlásil poslední minutu zápasu, tak jsme ještě udeřili. Po střele Jíry, soupeř odvrátil na roh. Ten zahrával Grobl, který poslal míč do vápna. Tam si nejvýš vyskočil Merta a dal výsledku konečnou podobu 3:4. Konečně se nám tedy podařilo zvítězit a tím jsme si snad i zvedli náladu do mistrovské části.

AFK Slivenec : FC Zličín 3:4 (1:2)

Branky FC : 20. Derda, 44. a 90. Merta, 60 Valoušek.

Sestava FC : Kubina – Pešek, Valoušek, Horák P., Horák T., Derda (51. Šindelář M. ),  Žák, Kubr, Jíra ( 60. Kokeš ), Grobl, Merta.

Trenér : M. Hořejší