A poslední ,,díl“ hodnocení Zličínských mládežnických mužstev po podzimní části – přípravky

Jak již je v nadpisu uvedeno, dokončujeme v hodnocení podzimní části soutěží očima trenérů. Dnes se to týká kategorie přípravek

Jak již je v nadpisu uvedeno, dokončujeme v hodnocení podzimní části soutěží očima trenérů.  Dnes se to týká kategorie přípravek

Starší přípravka

Trenéř:  Fuksa, Karták

S podzimní částí, jsme přebrali kategorii starší přípravky B. Seznamování bylo rychlé, a rovnou se kladl důraz tam, kde jsme viděli největší prostor ke zlepšení. Kluci ukázali, že jsou skvělý tým a práce v trénincích i v zápasech znamenala, že podzimní část byla bez prohry. Nadále budeme klást důraz, jak na pedagogickou stránku věci, tak na rozvoj pohybových schopností. V zimní části se soustředíme ke zlepšení herních dovedností s pravidelným vytížením v PÚ a halových turnajích.

Mladší přípravka  

Trenéři:  Svoboda, Linka, Skypala, Paclík a Novotný.

Během loňské sezóny došlo v týmu mladší přípravky k několika výrazným změnám. Trenéři Zdeněk, Ondra a nakonec i Patrik ukončili činnost. Nově příšli Filip, Radek a dále se připojili David, Milan a František.  Nejprve jsme se soustředili na to, abychom změnili doposud kroužek s tématikou „fotbal“ na opravdový trénink fotbalového klubu. To bylo naším hlavním cílem, protože nám začal “ujíždět vlak”.  Ve věku do cca 7 let je určitě správné děti pro fotbal nadchnout v rámci her, ale pak už je potřeba začít více trénovat fotbalové dovednosti. A to nejen v nastavení kluků, ale nás všech (trenérů, rodičů). S tím souvisí i určitá pravidla jako včasný příchod na trénink, absolvování všech tréninků, včasné omluvenky, atd. Prodloužili jsme čas tréninku z 60 min. na 75 min. a od začátku letošní sezóny na 90 min. Při tréninku se maximálně soustředíme, aby kluci trénovali a nestáli v zástupech. Snažíme se trénink využít na maximum. Aby měl každý co nejvíce opakování, co nejvíce kontaktů s míčem a co nejvíce herních prožitků. Momentálně máme na soupisce 30 kluků, kteří jsou rozděleni do třech tréninkových skupin. Každá skupina má 2 trenéry (krom jedné, kam ještě hledáme druhého trenéra). Může se zdát, že 5 trenérů je dostatek, ale zdání klame. Všichni máme své povinnosti, a to zejména pracovní, ale i v rámci našich rodin, proto ne vždy se můžeme sejít v plné síle. Navíc u přípravek je ideální mít cca 5-6 kluků na 1 trenéra. Kluky často vytáhne jeden trenér ze cvičení a ukazuje individuálně správné provedení, druhý kontroluje zbytek. Někdy se i v rámci jedné tréninkové skupiny dále dělí na 2 party právě z důvodu četnosti provedení. Hrajeme dvě soutěže H3H a H3G. Navíc, aby hráli opravdu všichni, domlouváme vložené přáteláky. Po skončení soutěže se snažíme domluvit další přátelská utkání, aby si zápasové vytížení zažili všichni kluci. Snažíme se vyhnout zimním ligám a turnajům z důvodu šetření vašich peněženek i kvůli úspoře času. Protože během turnaje se za celé dopoledne odehraje stejný herní čas jako při jednom zápasu na 4x15min. Kluci udělali veliký pokrok! Podzimní část sezony hodnotíme opravdu dobře. Začalo se i mnohem častěji vyhrávat. Vítězství je důležité, chceme vyhrát, ale není to to nejdůležitější. Narazili jsme například na soupeře, který měl jednoho střelce, který nám nasypal 5 gólů z půlky, ale takhle hrát nechceme. Důležitější je, jak se hraje a jak se daří přenášet dovednosti z tréninku do zápasu. Jak se daří obsazovat hráče, jestli dokážeme vyjet po zemi od našeho brankáře. Brankáře bereme jako normálního hráče, který se zapojuje do hry a při našem útoku stojí na polovině soupeře. Motivujeme a podporujeme kluky, aby balón nikdy neodkopávali, a to i za cenu toho, že je poslední a při ztrátě obdržíme branku. Chceme, aby i v této situaci šli 1:1 nebo našli přihrávkou kamaráda. Snažíme se, aby se rozhodovali rychle a samostatně (tady máme s některými trenéry rezervy ???? - občas do toho až moc kecáme a pracujeme na tom).

Děkuji všem za spolupráci. A těšíme se na další část sezóny!

MINI přípravka

Trenéři:  Spizzirri, Salanský a Vott

Sezónu bych hodnotil spíše kladněji z důvodu větší účasti na tréninku a zlepšení fotbalových dovedností u většiny hráčů. Odehráli jsme několik přátelských utkání ve formátu 3+0, kde si myslím, že každým zápasem jsme se zlepšovali a ve většině zápasů jsme obstáli na výbornou. Musím pochválit kluky, kteří chodí pravidelně na tréninky, snaží se a poslouchají trenéry. Jenom takhle se mohou zlepšit. Samozřejmě u nich je vidět největší posun.