A jsme ve finále!

Ve středu 1.5.2019 jsme přivítali na domácím hřišti v semifinále poháru PFS druhý celek pražského přeboru – mužstvo ABC Braník.

Již před zápasem bylo na klucích vidět velké odhodlání a zdravé nabuzení na dobrý výsledek. Od úvodního hvizdu se hrálo ve velkém tempu. V šesté minutě se po levé straně prosazuje průnikem do vápna Zima 1:0. Druhou branku přidáváme z pokutového kopu Kartákem, který s přehledem zvyšuje na 2:0. Nutno podotknout, že hostující hráč zahrál rukou asi už mimo pokutové území a pro rozhodčího to bylo těžké posoudit. Výsledkem 2:0 končí první poločas , a jak říká jeden profesionální trenér – je to nejhorší poločasový výsledek …

I ve druhém poločase jsme chtěli hlavně zodpovědně pracovat směrem dozadu a využívat rychlý přechod do útoku. Menší komplikace nastala v 54.minutě, kdy jsme pozdě přistoupili ve vápně k hostujícímu hráči a nebezpečí jsme museli řešit jen za cenu faulu. Hosté z p.k. snižují, i když se štěstím, protože náš gólman si na míč sáhl – škoda. Hosté ucítili příležitost s výsledkem něco udělat a začali získávat větší herní převahu, která naštěstí ale v našem pokutovém území byla nepřesná, nebo to vyřešil Patrik, který skvěle dirigoval naši defenzívu. V 72.min. vybojoval dobrým pressinkem míč Karták, ve vápně ,,nabil“ Sochorovi, který nám povedenou střelou na zadní tyč  vrací dvoubrankové vedení – 3:1. Hosté, kteří byli zejména ve druhé půli hodně fotbaloví, ještě více otevírají hru a nám se naskýtá příležitost pro rychlé brejky. Je dobře, že do zápasu mohli naskočit i kluci z mladšího dorostu, kteří nám přišli pomoc. A v 80.min. se jeden z nich po pěkné individuální akci z poloviny hřiště prosazuje. Max zakončil podél vybíhajícího gólmana hostí, zvyšuje na 4:1 a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Za výkon, který mužstvo předvedlo v tomto zápase, ale i v celém soutěžním ročníku ( 16 zápasů = 16 vítězství), patří všem velké poděkování ! Ale tento ,,příběh“ ještě nekončí, mužstvo má svoji sílu a v úterý 28.května nás  na hřišti ve Štěrboholých ve finále pohárů čeká vedoucí mužstvo Pražského přeboru – Union Vršovice …

FC Zličín : ABC Braník 4:1(2:0)

Branky : 6.Zima, 34.p.k. Karták, 72. Sochor, 80. Hastrdlo – 54. p.k. Plánička

Sestava: Tomáš – Žídek( 88. Banu), Horák, Bartoška, Votava, Vinš(70. Vaněček), Sochor, Šída( 84. Veverka), Zima, Jirůšek( 63. Hastrdlo), Karták( 82. Kolář).