Z Lochkova si vezeme tři body

Utkání na Lochkově jsme zvládli na výbornou a odvážíme si tak tři body zaručující I.B třídu i pro příští ročník.

Na hřiště Lochkova jsme málem odjížděli v deseti lidech. V týdnu se pro nemoc omluvili Sergey Greshnyakov a Dan Shon. Zdeněk Šlehofer a Petr Peterek byli pracovně zaneprázdněni, ostatní hráči nám chybějí dlouhodobě. A tak jsme po vítězném dopoledním zápase A-mužstva museli lovit v jejich kabině. Jsem rád, že ne všichni nám dali košem a šli nám pomoci – Mikola Šokoďko a Petr Klíma.

Od první minuty jsme domácím ukázali, že nic jiného než tři body nás nezajímá a získali si herní převahu. Ve 12.minutě jsme se dostali do vedení, když po rohovém kopu hlavou přesně hlavičkuje Tomáš Krupička – 0:1. Ve 32.minutě pouští Václav Kučera do ojedinělé šance domácí, když ztrácí míč a domácí útočník Vrba střílí jen vedle naší brány. Ve 33.minutě Filip Mírek nachází ve vápně osamoceného Vencu Urbana, který však střílí těsně vedle. Ve 36.minutě po chybné rozehrávce vybojoval míč opět Mírek, nachází volného Pavla Zbožínka, který přehazuje jak domácího brankáře, tak bohužel i domácí branku. Ve 39.minutě dává přetažený centr Petr Klíma přesně k nohám Pavla Zbožínka, ten vrací lépe postavenému Mirkovi Strachotovi a ten prostřeluje vše co mu stojí v cestě – 0:2.

Do druhého poločasu vstupujeme se snahou udržet si domácí hráče v dostatečné vzdálenosti od naší branky a pokračovat ve stejném výkonu z poločasu prvního. Ve 46.minutě přesný centr Petra Klímy nachází hlavu Venci Urbana, bohužel ten přestřeluje. V 62.minutě odchází ze hřiště právě Urban, Filip Mírek se stahuje do obrany a do útoku nastupuje Petr Ježek. V 73.minutě se po chybě domácí obrany dostává k míči na velkém vápně Standa Belko, balon nechává Zbožínkovi, který sám na brankáře opět neproměňuje. V 76.minutě zátáhl míč Pavel Zbožínek po pravé straně, dostává se s ním až do velkého vápna, tentokrát raději nestřílí a přihrává zcela osamocenému Petrovi Ježkovi, který tak do prázdné branky zvyšuje na 0:3. V následujích minutách se ještě dostáváme do několika slibných šancí, ale jak Zbožínek, tak Ježek již s ukazatelem skóre nepohnuli. V 83.minutě se dostává na hřiště na pozici útočníka i Aleš Rosendorf, když střídá Pavla Zbožínka.

Filip Mírek (FC Zličín B): „Dneska jsme vyhráli zcela zaslouženě, domácí jsme k ničemu prakticky nepustili. Chtěl bych poděkovat především Mikolovi a Petrovi z áčka, že s námi jeli na toto utkání, když dopoledne odehráli celé utkání za A-mužstvo. Celý tým dnes podal hlavně disciplinovaný a kolektivní výkon, což bylo důležité. Škoda, že se nám takhle daří jen venku :o).“