Výhra nás poslala na konečné 7.místo

V posledním, 30. kole Pražského přeboru mužů, jsme v sobotu 17.6.2023 hostili mužstvo SK Hostivaře.

V posledním, 30. kole Pražského přeboru mužů, jsme v sobotu 17.6.2023 hostili mužstvo  SK Hostivaře.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

V našem posledním soutěžním utkání sezóny jsme doma chtěli moc odčinit náš tragický výkon v Královicích. A výhrou se rozloučit s našimi fanoušky.  Příznivců fotbalu přišlo po našich většinově nevyvedených jarních výkonech až nečekaně hodně, na Zličíně byla návštěva kola, přišlo jich 110. A viděli náš poměrně vydařený výkon, a to v prvním poločase.  Hráli jsme slušně kombinačně a soupeře z Hostivaře, který hrál v tomto zápase o udržení v soutěži, jsme až na jednu výjimku, nepustili do šance. Ale byla to pořádná šance, kdy přímo z výkopu brankáře se dostal zleva jejich hráč dvěma dotyky míče do střelecké pozice, ale naštěstí pro nás mířil nepřesně. My šli do vedení po krásné akci levé naší strany, Filip Ondrejka s Matějem Jirasem vymysleli velice fotbalovou akci a Filip potom po skvělém vlastním uvolnění vstřelil moc hezký gól. A v prvním poločase jsme měli zápas jednoznačně rozhodnout. Ale Matěj Jiras neuklidil dorážkou míč do odkryté branky hostů, Ivan Merta střílel po své individuální akci uvnitř pokutového území jen těsně vedle tyče a obrovskou šanci spálil, jak bylo pro něj na jaře zvykem, Honza Pyšek. V jasné pozici před brankářem Hostivaře nedokázal zpracovat míč.

A ve druhém poločase bylo u nás zase herně všechno jinak. Dobré individuální výkony a s nimi i týmový výkon, jsme nechali o pauze v kabině. Hráči Hostivaře po informacích z ostatních zápasů vsadili vše na útok, my jsme přestali kombinovat, ztráceli a jen nakopávali míče. V reakci na vývoj utkání jsme museli přeskupit rozestavení hráčů, neboť na straně soupeře šli na pozice útočníků čtyři hráči. Po faulu ne faulu zleva naší branky ze vzdálenosti cca 25 metrů zahrávali hosté volný přímý kop, trefili šibenici brány a od ní se míč odrazil za brankovou čáru - 1:1. Naštěstí jsme ihned po rozehrání šli znovu do vedení, Ivan Merta utekl po pravé straně a zkušeně z úhlu poslal míč do otevřené  hostivařské branky. Hosté ve velkém počtu se tlačili nadále do našeho pokutového území, ale také pro nás otevírali svoji obranu. Měli jsme dost možností skóre navýšit, ale zbrklostí a nepřesnostmi jsme šance nedotáhli. Až střídající Fanda Hák uviděl daleko vytaženého brankáře, snažil se ho střelou přehodit, špatně ale trefil míč a také hostujícího brankáře, který si špatným zpracováním poslal míč do vlastní brány. Ale nebyli bychom to my, kdyby v samém závěru nepřišly obrovské chyby Davida Hájka a Lukáše Žáka v rozehrávce a tím také snížení Hostivaře na 3 : 2. Těch několik zbývajících minut jsme už vedení uhájili, poslali Hostivař o soutěž níže a připravili tak našim fanouškům a sobě alespoň trochu radostné zakončení sezóny.

Pražský přebor, 16. kolo, sobota 17.6.2023, 10:30

FC Zličín 3:2 SK Hostivař

Branky 31. Ondrejka, 77. Merta, 88. Hák – 76. a 90.+1 Kortiš.
Žluté karty 79. Jákl, 90.+3 Hák – 48. Laštovka, 57. Lehner, 81. Penc.