Ve Vršovicích naše U19 prohrála

V 15.kole Pražského přeboru staršího dorostu nastoupil náš starší dorost na hřišti Unionu Vršovice.

Zápas jsme očekávali, že bude pro nás těžký a už jen z důvodu, že domácí soupeř je zvyklý na trávu. Celou zimu jsme odehráli zápasy a odtrénovali na UMT, takže si budeme muset rychle zvyknout i na trávu. Bohužel tráva nebyla ani v dobrém stavu, ale to jsme čekali po zimě. Do Vršovic jsme nepřijeli bez našich dvou opor z obranné řady a taky nás to vyhodilo ze systému. Obrana bohužel v tomto zápase nebyla důsledná, pevná a jistá. Velká pochvala patří především Peškovi, který hraje stále nadprůměrně, ale jeden člověk, to je málo, aby uhasil všechny soupeřovy šance. Teď už k mistráku. Začátek zápasu vůbec nechytáme a běží 10min inkasujeme branku 1:0 - po nedůrazu v našem vápně, kde jen koukáme a nevystupujeme k soupeři proti míči. Fotbal se moc nehraje kvůli terénu, ale spíš se nakopávají míče a nerovná plocha nám moc ani nedovolí hrát technický fotbal a nám to nejde. Běží 26min a domácí nám dávají druhou branku na 2:0. Snažíme se s tím něco udělat a dát kontaktní gól. Velká šance přišla, kde se ocitá sám ve vápně Artur a z dobré pozice netrefuje ani branku. Minuty utíkají a blíží se poločas. Přichází sporná situace, která ovlivnila možná průběh hry pro naši stranu. Ke konci tlačíme a cpeme míče do vápna a po střele našeho hráče ve vápně soupeře přichází jasná ruka!!! Rozhodčí, ale nereaguje a pokutový kop nepíská a naši kluci v rychlosti reagují v emocích (zcela je chápu) a hra běží dál - soupeř rychle zakládá akci a dává z brejku gól na 3:0. Naše psychika jde dolů a velká flustrace je vidět. Píská se poločas.

O přestávce spíše kluky motivujeme, že fotbal se hraje do 90min, že nic není ztraceného a že do toho dáme vše!

Začíná druhá polovina zápasu a na soupeře jsme vlítli. Běží 48min a kopeme trestný kop, který si vzala na starost naše nová jarní posila. Neuvěřitelný projektil vypustil ze své nohy a snižujeme na 3:1. Soupeře tlačíme a vyvíjíme na ně tlak. Přichází jedna i z mála krásných akcí, kdy po kombinaci Oleg hledá centrem našeho ofenzivního levého beka Kubu Petráka a ten krásnou střelou snižuje v 54min na 3:2. Jsme nahoře! Chceme vyrovnat, ale domácí brankář drží stav utkání v jejich prospěch. Máme dost rohů, standartních situací a do konce trefujeme i tyč. Střídáme čerstvé hráče, kde postupně přišel Petros, Brousek a Sojkyč. Čas utíká a už to v hlavě trochu otevíráme a riskujeme. Bohužel běží 72min a soupeř opět brejkem dává se štěstím o tyč gól na 4:2. Tady už to vypadá, že je po zápase. Zkoušíme s tím něco udělat, ale nešlo to. Běží 90min a sudí píská konec - prohráváme.

Za druhý poločas se nedá říct, že jsme to zabalili, ale naopak kluci ukázali, že bojovali o Zličínský dres! Děkujeme našim rodičům za podporu ve Vršovicích. V dalším kole jarní části přivítáme na Zličíně v neděli soupeře z Kbel, kde budeme chtít už konečně sahat po 3 bodech.

Union Vršovice : FC Zličín 4:2 (3:0)

Branky FC: 48. Holakovský, 54. Petrák.

Sestava FC : Vondrák – Sýkora, Pešek, Šilhán(66. Temertzidis), Dresher, Loskov, Tuháček (66. Koutecký), Jiras, Petrák (83. Temertzidis), Houdek (76. Sojka), Holakovský.