V Benešově jsme byli blízko bodu

S novým útočníkem Alenem Redžičem jsme přijeli na hřiště velkého favorita s vědomím, že můžeme překvapit. Bohužel opět nám divizní body unikly, přesto jsme se vraceli s pocitem, že jsme sehráli zatím nejlepší utkání v soutěži.

Domácí na nás od začátku vlétli velmi aktivně a naše obrana byla v jednom ohni. V 5.minutě pálil nad naší branku Šefrna. Za čtyři minuty hasil požár na lajně odkopem Šatný a pohotový volej Petličky prosvištěl nad břevnem. Až ve 13.minutě jsme poprvé vystrčili růžky. Šatný si zpracoval centrovaný míč, ale vybíhající golman u něj byl včas. V 15.minutě přišlo zaváhání Zahálky, ale Petlička opět naší branku minul. A tak jsme udeřili my. Hášův centr perfektně usměrnil hlavou k tyči Redžič a oslavil svou premiéru v našem dresu vedoucím gólem. Bohužel ještě do půle domácí vývoj utkání otočili. Ve 30.minutě ještě Šefrna poslal přímý kop do břevna, ale ve 37.minutě se lehce na hranici vápna uvolnil Petlička a přízemní střelou vyrovnal. Za tři minuty se jednou kličkou Štěpán zbavil dvou našich obránců, předložil míč volnému Turkovi a bylo to 2:1. Ještě v poslední minutě první půle musel Schopf vytáhnout bravurní zákrok po střele Štěpána z přímého kopu.
Po půli měli domácí stále více ze hry, ale už bez větších šancí. Po hodině hry jsme začali přebírat iniciativu a sahali minimálně po vyrovnání. Nejblíže k němu měl v 69.minutě Háša, který byl na konci velmi pěkné kombinační akce, bohužel jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Zůstaly jsme opět bez bodů, ale za předvedený výkon jsme se rozhodně nemuseli stydět. Teď nás čeká lídr  soutěže z Domažlic a opět můžeme favorita překvapit.
Jaroslav Tesař (Benešov): Čekali jsme těžké utkání a proto jsme začali aktivně ve snaze rychle dát gól a uklidnit se. Šance jsme měli, ale gól dal soupeř prakticky z první vážnější akce. Naštěstí se nám to podařilo ještě do půle otočit. Po půli jsme nebyli dostatečně aktivní a nakonec jsme se o výsledek obávali až do konce a měli i štěstí, když nám pomohla tyč.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Povedlo se nám během týdne získat nového hráče - útočníka Alana Redžiče, ten také po krásném centru Háši dal hlavou první branku zápasu. My jsme první poločas bojovali o každý míč, tak, jak to v divizi musí být. Přesto jsme se nevyvarovali některých hrubých chyb v defenzivě a Benešov do poločasu otočil skore. V 60.minutě vystřídal Maného Paluka, soupeře jsme dostali pod tlak a do konce zápasu jsme bojovali minimálně o bod. Vyhrávali jsme osobní souboje, měli jsme odvahu v kombinaci, hráli po zemi, vytvořili si i šance - Háša nastřelil tyč a výkon považuji za nejlepší v divizi. Hráčům jsem po utkání poděkoval, musíme se z tohoto utkání odpíchnout do dalších kol a vůbec nejsme bez šance. Máme na to!

Divize A, 7. kolo, sobota 18.9.2010, 16:30

SK Benešov 2:1 FC Zličín