Třetí vítězství v řadě

Bohnice jsme sice porazili 2:0, bohužel je to však spíše Pyrhovo vítězství. Štefan Kurina byl vyloučen, Lukáš Žák zraněn...

Za krásného počasí jsme nastoupili k utkání osmého kola. Soupeř přijel z Bohnic a nacházel se na 11. místě tabulky. Cílem nemohlo být nic jiného, než prodloužit naší vítěznou sérii. Úvod byl velmi divoký. Střídali se šance na obou stranách. Brankáři však měli svůj den a především díky nim se skóre neměnilo. Zázračné zákroky ale nemohli vytahovat do nekonečna, a tak jsme se v patnácté minutě ujali vedení 1:0. Po přihrávce Štefana Kuriny pohodlně uklidil míč do prázdné branky Michal Šindelář. Než se soupeř stačil vzpamatovat, přišla druhá branka. Téměř identická situace měla stejné obsazení a náš nejlepší střelec Michal Šindelář zvýšil vedení. Do konce první půle jsme mohli ještě několik branek přidat, jenže nás o vyšší vedení připravil nedůraz v koncovce.
Druhý poločas byl zajímavější, přestože v něm nepadla žádná branka. Hosté se rozhodli, že na nás vyrukují s důrazem. Proti gustu žádný dišputát, jenže čeho je moc, toho je příliš. Nebyla to zdravá agresivita, která k fotbalu patří, nýbrž zákeřné zákroky, jež hraničí s nepříjemným zraněním. Bohatě s v této unfair-play činil útočník Balej, který na sebe upoutával větší pozornost, než kdyby vsítil hattrick. Hned od začátku druhé půle začal brousit kotníky každému protihráči, kterého potkal, a jen zázrakem nikoho nezranil… zatím. Tato provokace Bohnicím bohužel vyšla. V 59. minutě už okopávání protihráčem neunesl Štefan Kurina a zbytečně se po soupeři ohnal nohou. Rozhodčí se vytasil s červenou kartou, nutno dodat, že právem. Převaha jednoho muže v poli se výrazně projevila a naše útočná aktivita opadla. Naopak hosté si začali vytvářet gólové šance, které ovšem zahazovali. Hlavička ze dvou metrů před prázdnou brankou skončila na břevnu, další střelu do prázdné branky lapil na brankové čáře David Schopf, stejně jako spoustu dalších příležitostí. I když hráli Bohničtí přesilovku, stále si neodpouštěli své zákeřné zákroky. Bohužel, procházely jim. Rozhodčí je trestal nejvýše žlutými kartonky, i když se jednalo o likvidační fauly, které se sportem nemají pranic společného. Vrcholem byl brutální zákrok již zmiňovaného Baleje, který těsně před koncem likvidačním zákrokem zajel do kolena stopera Lukáše Žáka. Po druhé žluté kartě přišla červená, jenže tohle bylo na kriminál. Tady mělo přijít vyloučení okamžitě. I přes výkon hostí, který byl značně „nefotbalový“, jsme vítězství 2:0 uhájili, a to je hlavní. Nechci být škodolibý, ale pokud bych měl někomu přát sestup, pak po dnešním představení právě Bohnicím. Nevím, co vás tam učí, ale my hrajeme fotbal hlavně pro radost ze hry, vy nikoliv.