Těsná prohra na Kopanině

V sobotu 4. května vyrazil mladší dorost k zápasu na Přední Kopaninu, aby poměřil síly se soupeřem, který sídlí na 2. místě tabulky.

Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý, po průnikové přihrávce se dostal do šance Mazuryk, ale brankaře nepřekonal. Ve 4. minutě po rohovém kopu hlavičkoval do tyče Svoboda. První 10 minut jsme soupeře zavřeli na jeho polovině a vytvářeli si slušné pozice k zakončení nebo finální přihrávce. Domácí jen odkopávali míče. Po 10-ti minutách hry se obraz hry vyrovnal. Domácí volili dlouhé nákopy a výkopy od brankaře - souboj - shodit to do strany a buď centr nebo přihrávka na střed. My jsme to zkoušeli z různých pozic, ale většinou střely neměly dostatečnou razanci nebo přesnost, aby rozvlnily síť. V závěru poločasu Kolev vyrobil hloupý trestný kop za hraní rukou, domácí poslali míč do horního rohu branky, kde ale zaúřadoval Krouza a míč vytáhl na rohový kop. Ten jsme však neubránili. Olišar neuhlídal domácího hráče a jeho vrácený míč před branku sklepl Azare do branky. Za nepříznivého stavu jsme odcházeli do kabin.

Druhý poločas vypadal stejně jako ten první. Domácí nakopávali dopředu do soubojů a zkoušeli štěsí z dálky, protože dostat se až k naší brance kombinací jim nešlo. My jsme také museli sáhnout k dlouhým míčům, protože stav hrací plochy kombinační hru značně komplikoval. Dvakrát jsme mále domácí potrestali po průnikovce, nejprve Mazuryk na dlouhou nohu trefil tyč a míč se odrazil brankaři do náruče. Podruhé zkoušel štěstí z prvního doteku, i když lepší řešení by asi bylo jít do kličky. Vojta Strnádek se šikovně prokličkoval do vápna, ale razantně zakončit nedokázal. Několik standartek prolítlo vápnem, nebo jsme dost nepřesně hlavičkovali. V závěru jsme hráli na 3 útočníky, ale gól se nám nepodařilo vstřelit a tak jsme prohráli 1:0.

Dneska to byl takový smolný zápas, šancí a pološancí jsme měli více, soupeře jsme víceméně drželi daleko od branky a dovolovali mu střílet z uctivé vzdálenosti s čímž si Krouza věděl rady. Bohužel jednou jsme zaspali a vůbec nereagovali na roh soupeře a ten naši nedůslednost potrestal. My jsme opět vyhořeli na proměňování šancí. Na tom musíme zapracovat, to nám opravdu nejde, na každý gól se hrozně nadřeme. A přitom jsme na jaře zlepšili výkony, 2 porážky, obě jen o jednu branku a víceméně vyrovnané utkání s celky které jsou v tabulce nad námi. Velkým příslibem však je, že ze sobotní sestavy hrálo věkem celkem 7 starších žáků z 15 hráčů v zápise, a prakticky ty fyzické a fotbalové rozdíly nebyli znát. Příští rok, až proti nám budou hrát soupeři starší maximálně o rok, tak to bude něco jiného.