S Březiněvsi drama až do konce.

Po dvou výjezdech na hřiště soupeřů nás v domácím prostředí v neděli 8.5.2016 čekalo mužstvo Březiněvsi.

Do  zápasu jsme vstoupili velice aktivně a od prvních minut jsme si vytvořili mírnou převahu. Herně to nebylo špatné, ale náš dlouhodobý problém, který je v zakončení, se opět ukázal ! Šance, které jsme si postupně vytvořili ( Urlas, Šída břevno, Bartoška ) zůstaly nevyužity. A tak jsme se brankově prosadili až ve 22.min. ,kdy se po závaru ve vápně nejlépe orientoval Bartoška a zblízka zakončil 1:0. Naše radost však netrvala dlouho, ve 29.min.jsme zbytečně propadli ve středu hřiště a hostující hbitý i rychlý útočník si poradil s naší rozestoupenou obranou. V brejku, podél novice naší branky Denise Matějky ( r. 2004 ), vyrovnal na 1:1. Další naše selhání přišlo v poslední minutě prvního poločasu. Měli jsme výhodu rohového kopu, který ale nebyl zahrán ideálně a na dlouhý odkop se dostal opět rychlý útočník hostí a svým rychýím brejkem přes celé hřiště zvýšil střelou na zadní tyč na poločasových 1:2.

O přestávce jsme se museli přizpůsobit obranné činnosti hře soupeře. Opět jsme byli aktivnější, ale naše koncovka byla prostě jalová. Hosté ohrožovali naši branku jen z brejků, které jsme měli dobře pokryty a co prošlo, tak Matějka vyrazil. Asi nejdůležitější moment celého zápasu přišel v 55 minutě.  Šída, který po zranění Macka převzal bránění hostujícího útočníka, podklouzl ve středu hřiště a rychlý brejk, který se hostům naskytl, nevěstil nic dobrého. Na štěstí pro nás, hráč hostí nezvolil střelu, ale asi si věřil na našeho ,, malého“ brankaře a chtěl zakončit kličkou do prázdné branky. To se mu ale hrubě nevyplatilo, protože Denis se vrhl nebojácně pod nohy a nadvakrát bravurně jeho sólo zlikvidoval !!!  A tím nás udržel ve hře o bodový zisk. V 57.minutě jsme měli výhodu pokutového kopu ( který asi nebyl, protože hostující hráč si míč na svou ruku nakopl sám. Bohužel zcela evidentní faul ve vápně pár minut před tím neviděl jen pan rozhodčí ! ) K jeho provedení se postavil Urlas a vyrovnal na 2:2. Vstřelená branka nás povzbudila a mužstvo chtělo tříbodový zisk urvat na svojí stranu. V 64. min střílel Bartoška, který se vysunul na hrot a hráli jsme na tři útočníky těsně vedle. Dočkali jsme se o dvě minuty později. Hyka na pravé straně vybojoval míč a jeho střílený centr ze strany, tečoval opět Bartoška a rozhodl o našem těsném vítězství 3:2.

1.A třída skupina B, 16. kolo, neděle 08.5.2016, 15:00

FC Zličín 3:2 TJ Březiněves