První domácí vítězství bylo vydřené

V sobotu jsme na namrzlé zličínské trávě hostili mužstvo Zbraslavi, které mělo v tabulce jen o jeden bod méně než my.

V sobotu jsme na namrzlé zličínské trávě hostili mužstvo Zbraslavi, které mělo v tabulce  jen o jeden bod méně než my.

Do zápasu jsme vstoupili dost pasivně a byli to hosté, kteří díky dobrému pohybu, rychlému přechodu do útoku byli častěji na naší půlce,  vytvářeli si náznaky šancí, které zůstaly nevyužity. Naše první vážnější šance skončila gólem. Trestný kop, který zahrával Müller do břevna dorazil do opuštěné branky Kolář 1:0. Po vstřelené brance se náš herní projev zlepšil a i my jsme si vytvářeli tlak, z kterého pramenily náznaky šancí. Druhá branka padla po kombinací našich mladých útočníků Cvrčková-Hnízdil. Posledně jmenovaný chladnokrevně zakončil střelou podél vybíhajícího brankáře 2:0.Když už se zdálo, že tímto výsledkem skončí první poločas, zahrávali hosté rohový kop po našem nedůsledném bránění a kluci nedokázali pokrýt vysoké hráče hostí a bylo sníženo na 2:1. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Druhý poločas jsme chtěli odehrát ve vysokém tempu a uběhat mužstvo hostů, kteří neměli na střídání ani jednoho hráče ! Hra se nám dařila, ale šance které jsme si vytvořili se nám nedařilo proměnit. Až Klára Cvrčková využila svůj střelecký instinkt a dvěma brankami rozhodla o našem prvním domácím vítězství. Hostům se ještě podařilo korigovat pěknou střelou k tyči na konečných 4:2. I přes vítězství nebyl náš výkon nijak oslnivý a bylo v něm mnoho nedostatků, které by se nám v dalších těžkých zápasech, které nás čekají mohly vymstít. Stínem tohoto zápasu bylo zranění našeho kapitána Karla Vacka, který má dle lékařského vyšetření zhmožděné vazy v kotníku a bude v naší sestavě bohužel chybět….

I. třída sk. A, 7. kolo, sobota 15.10.2011, 08:45

FC Zličín 4:2 Zbraslav