Prohra nás mrzí, ale výkony jdou nahoru a to nás těší!

Čtvrtý jarní zápas jsme odehráli v pondělí 1.5.2017 na hřišti na Hájích.

Před zápasem jsme očekávali těžký souboj, jelikož Háje jsou na 3.místě v tabulce. Prvně, když jsme se utkali s Hájemi, tak to nedopadlo moc dobře výsledkově a ani herně. Naopak tato odveta měla jiný scénář, předvedli jsme velmi sympatický výkon a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Prvních 20 minut utkání jsme s Hájemi drželi krok. Pak přišli i slušné šance do jedné z nich se dostal Šimon Horyna, kdy z brejku nedotáhnul gól ve finální koncovce před brankářem. Druhá šance byla z rohu, když hlavičkoval Michal Berky vedle tyče. Po naší hloupé chybě, kdy  náš obránce zazmatkoval, soupeř využil situace a skóroval na 1:0. Na klukách bylo vidět, že tento gól je srazil. Po dalších minutách Háje vstřelili po pěkné kombinační hře na 2:0 a vzápětí po chvilce hráč Hajů vystřelil dalekonosnou střelou z 23 metrů do šibenice na 3:0. Poločas skončil 3:0. Kluci jsou naučený, že ve fotbale se nemá nic vzdávat. Musí stále hrát svůj fotbal, být trpělivý ve své hře a doufat v góly. Druhé poločasy máme dobré a to se ukázalo. Nejenom, že to byl fyzicky náročný fotbal z obou stran, ale soupeři jsme skoro nic nedovolili. Zhruba ve druhém poločasu Háje vystřelili tak možná dvakrát - třikrát na naší bránu. Kluci za svůj klub bojovali a za odměnu přišla krásná branka po centru Michala Berkyho na Tomáše Kartáka. Tomáš se výborně zorientoval ve vápně a trefil rovnou zvoleje pod výko na 3:1. Na konci zápasu jsme riskovali co to šlo. Další šanci měl Maxim Hastrdlo, který přímo v tváří tvář před brankářem zazmatkoval. Po pravé straně Artur Loskov hrozil dvakrát křižným pasem na zadní tyč, ale bohužel nikdo nedotlačil gól do sítě. Když srovnáme první zápas s Hájemi a s tímto zápasem, vidíme u kluků velké zlepšení v přístupu. Zlepšili se jak se poziční orientaci na hřišti, dále v kombinační hře, zastupování hráčů a vůbec celkové komunikace na hřišti. V treninkách chceme neustále na sobě pracovat a kvalitně se připravovat na další soupeře. Zápas hodnotíme i přes prohru velmi pozitivně. Děláme kolo od kola krůčky k lepší fotbalovosti a také bojovnosti. Hledáme pořád pozitivní věci, které řešíme společně v kabině a v tom je právě naše vítězství. I ve čtvrtém zápase jsme dokázali vstřelit soupeři branku. Druhý poločas jsme vyhráli 0:1. Kluci dřeli do poslední minuty a chceme pochválit celý náš tým za dobře odpracovaný zápas. Díky hoši. Jedeme dál! Další pozvánka pro rodiče a fans Zličína je  8.května proti Stodůlkám u nás doma od 17:00. Tento zápas berem jako derby kde se porveme o body! Cítíme, že Stodůlky mají kvalitu, ale zadarmo jim nic nedáme. Určitě nebudem hrát jednoduchý fotbal a zakopávané míče dopředu, ale naopak chceme stavět na kombinační hře i pod tlakem těžšího soupeře jako jsou Stodůlky.