Po tragickém výkonu se nám finálová skupina vzdálila

Ve čtvrtém zápase zimního turnaje na Aritmě nás čekal přeborový dorost Dukly. Vítězství, které by nás jasně posunulo do finálové skupiny, však nepřišlo. Tragický první poločas, ve kterém jsme se prakticky nedostali do šance a po vlastních chybách dvakrát inkasovali. Jednou nám ještě pomohla tyč. Po půli soupeř kvůli zranění nastoupil jen s deseti hráči, ale ani to ke zvratu nevedlo. Dokázali jsme výsledek jen korigovat a prohráli jsme 1:2.

Zápas jsme začali nadějně. První náznak šance přišel po přihrávce Góry, ale ten pochopení u Merty nenašel. V 5.minutě zleva odcentroval Skála, Valoušek hlavou sklepl míč k Mertovi, ten však pálil mimo branku. Ve 12.minutě Merta vystihl přihrávku soupeře, ale technický pokus skončil mimo tyče. Pak jsme vyrobili v defenzívě chybu a volný Dašek přízemní střelou poslal míč do sítě. Rosendorf se po míči natahoval marně. Další přímý kop jsme rozehráli a Mertova střela opět cíl nenašela. V další šanci se tak opět ocitl soupeř, ale střela skončila na naší boční síti. Ve 25. minutě pálil z přímého kopu tvrdě Skála, ale sražený míč před brankou nikdo doklepnout nestihl. Další akce dvojice Merta – Skála skončila málem vlastním gólem Dukly, ale golman stačil míč vyrazit na roh. Ve 29.minutě měli hosté opět vyloženou šanci, ale střela skončila těsně mimo naší branku. Přišla však 32.minuta a v ní další chyba na naší levé straně a únik soupeře řešil Skála faulem ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil Hubáček. Dalekonosnou střelu soupeře vzápětí Rosendorf podcenil, ale zachránila ho tyč. Poločas jsme dohráli v hlubokém útlumu.

Do druhé půle přišlo na hřiště pět čerstvých hráčů, soupeř naopak nastoupil v deseti, když měl dva zraněné hráče. Když spálil tutovku Merta, jakoby předznamenal naše pokračující trápení.  Krev do žil nám mohla vnést akce mladíků po levé straně, když si J.  Šindelář narazil míč s Maximilánem, zatáhl jej až k lajně a vybídl ke skórování Mertu, ten ještě posunul míč na Jarolímka, který už měl jediný úkol, trefit prázdnou branku. Kontaktní gól nás bohužel k větší aktivitě neprobudil. Akce končily nepřesnou přihrávkou, chyběl důraz v soubojích a  když už jsme se přece jen dostali ke střele, byla nepřesná nebo nedůrazná. Několikrát nás zastavilo ofsajdové postavení hráče v koncovce. Když jsme v 82.minutě přežili dvě velké šance soupeře, zbývala už jen naděje na remízu, ale ani tu jsme nenaplnili. Trenér Drahokoupil si jen povzdechl:  Ostudná porážka po tragickém výkonu všech.

FC Zličín – Dukla dor. 1:2 (0:2)

Branky: 63. Jarolímek - 14. Dašek, 32. z penalty Hubáček Rozhodčí: Handl – Havel, Klíčman Diváků: 10

Sestava FC Zličín: Rosendorf (46. Schopf) – Góra (46. Šatný), Moudrý, Mlejnek, M. Šindelář (46. J. Šindelář) – Valoušek, Žák, Skála (46. Maxmilián) – Merta – May, Redžič (46. Jarolímek). Trenér Daniel Drahokoupil.

V dalším zápase tohoto kola turnaje remizovalo Tempo se Střešovicemi 1:1, po poločase 1:1 branky: Jakub Hurka - Kubíček, a tento výsledek ještě víc zkomplikoval postupový klíč do finále.