Otočka v zápase nás posunula do finále poháru !

Netradičně ve středu 8.5.2024 od 11h. jsme v rámci semifinále TESKAHOR POHÁR Prahy hostili účastníka Pražského přeboru, mužstvo Čechie Uhříněves.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

Od sobotní porážky s Tempem  jsme všichni měli plnou hlavu toho, jak herní propadák napravit a bylo nám jasné, že semifinále s Uhříněvsí bude především boj. Boj se soupeřem, kterému jde především o záchranu a nemá v poháru co ztratit, a také hlavně boj s vlastní hlavou. A co se našim hráčům odehrávalo během úvodních minut zápasu v hlavách, to byla záhada pro všechny mimo  hrací plochu, kteří pohárový souboj s napětím sledovali.

Běžela třetí minuta a hráči Uhříněvsi z protiútoku přes celé hřiště šli v klidu do vedení. A v osmé minutě jsme úplně volného, neobsazeného soupeře na zadní tyči nechali pohodlně skórovat - 0 : 2 !!! Byl to šokující vstup do zápasu. Naštěstí jsme však o dvě minuty později Martinem Kohoutem korigovali na 1 : 2. Herně jsme se zvedli, ale až do konce poločasu bylo naše řešení, zejména v defenzivě, dost chaotické.

Druhý poločas však už byl z naší strany o něčem úplně jiném a kdo přišel před svátečním obědem na naše střetnutí, musel být nadšen herním představením. Jistě, vše nebylo z naší strany "stoprocentní", ale hráči konečně dali do hry vše, sprintovali, byli včas v osobních soubojích a v naprosté většině je vyhrávali. Ferri po odehraných sedmi minutách po moc dobře kopnutém rohu dorážkou vyrovnal a dvanáct minut před koncem svým druhým gólem strhl konečně vedení na naši stranu.  A boj vrcholil, hra se rychle přelévala od jedné branky ke druhé, byla to oboustranně velká fotbalová válka. Uhříněves se snažila o vyrovnání, měla dokonce dvě zajímavé příležitosti, ale my jsme druhý poločas měli svůj den a předvedli jsme to, co naši fanoušci dlouho doma postrádali: nadšení, týmovost, vítězné souboje, neutuchající bojovnost. A také krásné akce s vyloženými brankovými příležitostmi, těch bylo šest!

Konečně jsme rozdali našim příznivcům a sobě fotbalovou radost. A obrovské díky patří naší fotbalové mládeži, která nás v hojném počtu po celé utkání fantasticky povzbuzovala. Byla naším dvanáctým hráčem.

Branky :  Branky: 52. a 78. Bagou, 17. Kohout - 3. Svoboda, 8. Peterka.

Rozhodčí: Pytloun - Zloch, Vondráček.

Karty: 39. Šmalcl, 40. Ondrejka, 75. Petrák - 86. Chleborád, 90. Stonawski, 90.+4 Seniv.

Diváků: 200.

Sestava FC : Mareš – Šmalcl, Kučera, Žák, Ondrejka ( 68. Merta), Tuháček ( 68. Jiras), Plánička, Ježek (87. Weiss), Petrák , Kohout, Bagou Seri Antonie ( 90+4. Forejtek ).

Velké finále Teskahor Cupu proti Přední Kopanině se odehraje v úterý 28. května  na střížkovském stadionu. Tak si udělejte čas a připravte se na modro-bílý průvod !