O vítězství jsme se připravili v Cholupicích v první půli

Zápas dvou rozdílných poločasů byl k vidění v neděli odpoledne v Cholupicích. K zápasu jsme přijeli bez trenéra Drahokoupila, který byl v Kodani na pozorování soupeře Sparty v Evropské lize. V první půli jsme měli minimálně šest vyložených šancí. Druhý poločas byli lepší domácí, ale ani oni své šance v závěru zápasu neproměnili a tak skončil zápas dělbou bodů.

Zápas jsme začali velmi ofenzivně. Už ve 3.minutě se Merta na pravé straně zbavil L. Srby, ale jeho polostřela – polocentr skončil mimo branku. Za pět minut to byl opět Merta, který se prosadil, ale opět pokazil centr. V 8.minutě Valouškův centr hlavou prodloužil Merta na Nováka, ten branku těsně minul. Ve 23.minutě se před Talpou objevil volný Merta, ale branku přestřelil. Když jsme nedotáhli ke gólu ani brejkovou situaci tři na jednoho, udeřili domácí. Ve 26.minutě se zleva do šestnáctky protáhl Burda, zpětnou přihrávkou našel M. Svobodu, který propálil Šokoďka. Pro Michala Svobodu to byl první gól v přeboru po jeho přestupu do Cholupic právě od nás. Ve 34.minutě měl vyrovnání na kopačce Merta, ale sám proti Talpovi neuspěl. Recept na překonání domácí obrany jsme našli až ve 40.minutě. Centrovaný míč se odrazil dva metry za šestnáctku a tam jej z voleje napálil Roubíček přesně do šibenice. Talpa se po míči vrhal marně. Závěr poločasu byl hektický. Sám proti Talpovi už poněkolikáté neuspěl Merta a na druhé straně bravurně likvidoval střelu T. Svobody brankář Šokoďko. Poslední slovo mohl mít Ivan Merta, ale ani tentokrát sám před Talpou branku netrefil.
První šance po přestávce patřila opět nám, ale ani tentokrát se Merta sám proti Talpovi gólově neprosadil. Od tohoto okamžiku se pomalu přesouvala iniciativa na domácí kopačky. Šance se však začaly rodit až v závěrečné čtvrthodině. Sám před naší brankou se nečekaně ocitl střídající Švertšal, ale mířil mimo tyče. V 80.minutě připravil Burda šanci pro Janouška, ale ten na zadní tyči ve skluzu na míč nedosáhl. Na druhé straně se v šanci objevil Lukáš Žák, ale byl z toho jen roh. V 83.minutě Švertšal připravil šanci Burdovi, toho vychytal Šokoďko. V 90.minutě už se domácí málem radovali, když se na zadní tyči objevil Cvrček, ale Valoušek mu v poslední chvíli míč ukopl na roh. V prodloužení už se nic nestalo a tak se oba soupeři o body podělili.
Josef Jarolímek (FC Zličín): V první půli jsme měli zápas rozhodnout. Ivan Merta si doufám vybral střeleckou smůlu na celou sezonu. V závěru měli šance domácí a tak jsme nakonec s remízou spokojeni.
Roman Truneček (Cholupice): První poločas patřil jednoznačně hostům. Měli jsme velké štěstí, že to bylo 1:1. Druhou půli se to obrátilo a smůlu jsme si vybrali my. Bylo to velmi kvalitní utkání a bod beru.