Nezvládnutý druhý poločas …

V 5.kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 23.9.2017 zajížděli na hřiště Slavoje Podolí.

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli k ambicióznímu týmu Podolí. Předešlé výsledky soupeře ukazovaly, že se bude jednat o hodně kvalitní tým. Také jsme si nemohli nevšimnout, že pouze jeden gól v síti Podolí ukazuje na výbornou defenzivní činnost. My jsme ale chtěli zabojovat a být dobrým soupeřem.

Zápas, ale od začátku režíroval soupeř z Podolí. Byl více na balónu a hrál spíše na naší polovině. Hned v 6´minutě se soupeř dostal po centru k míči a jeho střelu zblokoval Žák. My jsme se nemohli dostat do rytmu a naše hra byla kostrbatá. V prvním poločase jsme měli pouze dvě střely, a to když  Bous vystihl aut soupeře, ale jeho střela neměla razanci a brankář s ní neměl žádné problémy. Stejně tak dopadla i střela Adama. K více příležitostem jsme se v poločase bohužel nedostali. To soupeř měl více aktivity a pár závarů, které ale nedokázal využít. Horko nám také bylo mezi 37 a 38´minutou, kdy soupeř zahrával dva trestné kopy za sebou. Tohle jsme ale přežili a první cíl jsme splnili v tom, že jsme nedovolili soupeři skórovat.

Druhý poločas už vypadal vyrovnanější, a i my jsme vystrkovali drápky. Více jsme se dostávali do kombinace a s tím přicházeli i náznaky šancí. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout nějakou akci až do zakončení a jak se říká „bez gólu se nedá vyhrát“. To potvrdil i Adam, který se dostal v 62´minutě do výborné šance, kdy stál ve velice slibné šanci, ale jeho střela mířila mimo. Nedáš  - dostaneš se opět potvrdilo. V 67´minutě si soupeř našel skulinku mezi naše beky a vyslal pasem svého útočníka. Ten si míč navedl k lajně a zpětnou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího spoluhráče, který neměl problém míč uklidit 1:0. Po tomto gólu jsme chtěli ještě něco se zápasem udělat, ale bohužel jsme směrem do útoku nebyli nebezpeční. Ještě jsme zkusili poslat čerstvé hráče a otevřeli jsme více hru. Svou chvilku si vybral i výborně chytající Lehký. Šel si pro balón, který směřoval do vápna, ale dosáhl na něj jen konečky prstů. Dobíhající soupeř toho využil a do prázdné branky zvýšil na 2:0. To už byla naše hra hodně otevřená a soupeř si hlídal zadní vrátka a vyrážel do brejků. Jeden takový se mu ještě povedl na konci zápasu. Běžela 89´minuta a brejk po pravé straně zakončil soupeř centrem do vápna kde osamocení hráč bez problémů pečetil na konečných 3:0.

V tomto zápase nám chyběl střelec Merta a také to bylo vidět na naší ofenzivní činnosti. Dopředu jsme nebili tak nebezpeční. Také chyběl Horák P., který v minulém zápase na stoperu výborně dirigoval obranu. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Myslím, že jsme dost kvalitní tým, že takové ztráty bychom měli umět nahradit. Trošku na nás leží deka a trošku se trápíme…