Jarní vstup do soutěže jsme nezvládli.

V neděli 6.4. jsme zahájili jarní sezónu, kdy jsme hostili mužstvo Př. Kopaniny.

Během zimní přestávky se podařilo mužstvo doplnit o dva hráče z Hostivic (Víťa Baláž a David Tričkov), kteří  by měli pomoci hlavně v ofenzívě.  Bohužel i přes důsledné upozornění, kdy máme problémy se vstupem do zápasu, se situace opět opakovala. Soupeř začal aktivně a naše mužstvo bylo bez důrazu a zejména ve středu hřiště jsme měli velký problém.  Ve 3.minutě zatáhl míč po pravé straně Baláž, ale jeho centr Derda,  ač sám před brankářem nedokázal dopravit do sítě. Bohužel to bylo na dlouhou dobu naše jediná šance. Hosté byli velice aktivní a zejména blonďatá záložnice z hostujícího mužstva nám dělala svým důrazem velké starosti ! První změna skóre přišla v 19min.,když se na úrovni velkého vápna nechal lacině přehrát Šibrava a hostující útočník s přehledem v tváří tvář našeho brankaře zakončil k tyči 0:1. I nadále pokračovalo naše trápení, nebyli jsme schopni si dát dvě přesné přihrávky za sebou. Další branku jsme inkasovali ve 31 min. Hosté zahrávali rohový kop, Malý byl nedůrazný v osobním souboji, kdy se nechal předskočit a bylo to 0:2. Před poločasem nám svitla naděje, když Malý vybojoval míč a šikovnou kombinací po pravé straně se dostal do zakončení Baláž, který se nemýlil 1:2. O přestávce jsem měl  hráčům co říct !

Vstup do druhého poločasu jsme měli podstatně lepší, hned ve 36 min. nastřelil  Derda tyč a z dalšího protiútoku opět Derda střílel těsně vedle.  Brankář Masopust si svůj tradiční ,,kiks“ vybral ve 40 min. kdy tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o něj přišel. Naštěstí se obránci stačili vrátit a míč odehrát do bezpečí .  V této fázi zápasu jsme byli aktivnější a naše hra snesla přísnější měřítko. Hosté byli pod tlakem a spoléhali jen na rychlé brejky. Škoda, že střely Baláže a  Zimy nebyly přesnější. A tak se skóre měnilo na druhé straně, kdy jsme si nedokázali  pohlídat rychlý brejk a bylo to 1:3. Po  obdržené brance tempo upadlo a domácí mužstvo se nedokázalo s nepříznivým vývojem srovnat . V 65 min.se nám po rohu podařilo parádně skórovat, když se z,, voleje“ krásně trefil Tričkov 2:3. Do konce zápasu už zbývalo málo času a už jsme si žádnou příležitost aspoň na vyrovnání nevytvořili.  Zápas skončil prohrou, kterou jsme si zavinili sami svým matným výkonem, který jsme předvedli v prvním poločase. Je škoda, že se nám nepodařilo protáhnout úspěšnou šnůru z podzimní části !!!

1. A třída skupina B, 12. kolo, neděle 06.4.2014, 14:00

FC Zličín 2:3 FC Přední Kopanina