Hrát se musí oba poločasy

Druhý zápas nás zavál na zbraslavský pažit. A především první poločas nebyl hodný fotbalistů, kteří nosí zličínský dres.

Kluci do zápasu vstoupili vlažně. Kupili chyby, nepřesná přihrávka střídala další nepřesnou. A skóre pomalu narůstalo v náš neprospěch. Z naší produkce směrem dopředu, nelze nic napsat z prvního poločasu. Nebylo totiž co… Poločas 6:0. Kluci dostali o poločase v šatně „Fergusonský fén“.

Druhý poločas začal podobně. Dvě rychlé branky a chtěl jsem hodit ručník do ringu. Pak jsme se konečně probrali. Začali jsme běhat a plnit pokyny. A najednou na hřišti existovalo jediné mužstvo. To naše. Góly Jendy, Maxe a znovu Maxe jsme se dostali na výsledkovou tabuli. Pak Jenda sestřelil protihráče a domácí měli pokutový kop. Ten ale Karel dokázal vyrazit na břevno. A z protiútoku jsme přidali další branku. Maty využil zaváhání brankaře a v závěru Tadeáš proměnil další pěknou akci. Domácí pak uzavřeli skóre zápasu na konečných 9:5.

První poločas byl z naší strany tragický. Kluci neběhali, chyběla jim herní disciplína, nebyli soustředění – někteří byli duchem na úplně jiné planetě. Druhý poločas byl už o něčem jiném. Začali jsme běhat, napadat vysoko soupeře (to byl plán od začátku zápasu – ale u toho se musí běhat a soustředit se na svůj úkol).  A hlavně si kluci nechali poradit a začali útočit přes slabší protihráče. Musíme zapracovat na herní disciplíně. Fyzicky to vypadalo do konce zápasu výborně. Kluci měli stále sílu a běhali ( i když bych mohl škodolibě dodat, že za první poločas se mohli unavit jen těžko). Minule exceloval Filip Kolev, dnes byl poloviční. To samé Karel v brance. Když to vezmu pohledem za oba poločasy, tak Kuba Křovák předvedl dobrý výkon – jen mu chybí zakončení, tam musí přidat.

Mrzí mě však zranění - Kuba Lukeš skončil se zápěstím v sádře a Filip Švehla si natáhl/natrhl sval a musel o poločase jít do šaten. Snad se to vše brzy zahojí.

Sestava: Novotný - Hrkel, Kolev, Lukeš - Jekl, Douda "K", Křovák J. - Avramenko střídali: Švehla, Růžička, Vakula, Löffler, Kašný