Fotbal je krásná, ale krutá hra!

Další zápas zimní ligy, další soupeř ze středočeského kraje. Vzhledem k velké marodce jsme museli do branky postavit Pavlíka a povolat kluky ze starších, kteří potřebují získat herní praxi. Soupeř celý zápas vyznával fyzický a silový fotbal s množstvím soubojů, z nichž některé byly až za hranou, ale i na to si musí kluci zvykat.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, diktovali jsme tempo hry a soupeře nutili díky kvalitnímu pressingu k dlouhým míčům, které jsme v klidu sbírali. Hosty jsme přehrávali ve středu pole a díky tomu jsme se dostávali po rychlých kombinacích do krajních prostorů, odkud přicházeli centry. Jeden takový se povedl Sojkyčovi a Radim již neměl problém zakončit, 1:0. Akademie hrozila především ze standartních situací, kdy každý roh i aut smrděl. My se neustále snažili hrát po zemi s minimem doteků a v prvním poločase nám to skvěle vycházelo. Škoda, že jsme nedokázali využit více příležitostí a nepřidali druhý gól.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Měli jsme hru pod kontrolou a soupeře k ničemu nepouštěli. Postupem času nám ale začali docházet síly (vzhledem k fyzicky náročnému stylu hry, který jsme od začátku praktikovali) a soupeř se začal více a více dostávat do hry. Především hráč s číslem 4, který byl výborně technicky vybaven, nám začínal dělat velké problémy. I přesto jsme to byli my, kdo mohl přidat druhý gól, ale Radim nedokázal ani jeden ze svých samostatných úniků proměnit, a tak přišel trest. Po laciné ztrátě ve středu pole, kdy jsme byli v útočném postavení, dokázal útočník hostů překonat Pavlíka, 1:1. Po tomto gólu přišla děsivá pětiminutovka. Nejdříve po nepovedené rozehrávce dostáváme druhý gól, 1:2. Natož asi po dvou minutách nám hosté zasadili třetí hřebíček, 1:3. Nám se ještě podařilo zásluhou Sojkyče snížit na konečných 2:3.

Dnes je pro kluky výsledek krutý. Pokud 70 minut hry diktujete hru, jste lepším týmem na balónu, nebezpečnější v přechodové fázi, měli byste odcházet minimálně s bodem, bohužel se tak nestalo. S výkonem jsem ale spokojen. Kluci předvedli jeden z nejlepších výkonů v rámci zimní ligy. A dokud měli sílu, dokázali nejen rychle a přesně kombinovat, ale také efektně soupeře napadat a dostupovat, a tím pádem mu nedolovit žádnou nebezpečnou akci.

Kluci dnes ukázali, že na to mají. Že se mohou rovnat soupeři, který je fyzicky vyspělejší a co je pro mě nejdůležitější, je i fotbalově přehrát. Samozřejmě i tak bylo ve hře plno nedostatků, kterým se budeme na tréninku usilovněji věnovat, ale základ máme položený dobře.