Druhý poločas jsme nezvládli

V sobotu nás čekal první venkovní zápas a hned derby na hřišti Sokola Stodůlky.

I přes nepříznivé  počasí, které v těchto dnech panovalo,  se  hrálo na dobrém terénu. Začátek zápasu nám moc nevyšel a nepřesná přihrávka našeho stopera na gólmana málem skončila brankou, naštěstí jsme, ale odvrátili na roh.  V 11min. střílel Hnízdil po závaru ve vápně těsně vedle.  V 17min. jsme měli výhodu rohového kopu, ale hlavička Mattesa skončila v náručí domácího gólmana.  Domácí rychle rozehráli rychlý brejk, ale Bartoška se stačil vrátit a míč odkopnout na roh před dobíhajícím domácím útočníkem, který už mířil do prázdné branky! Ve 22min.vybojoval na pravé straně míč Šída, ale jeho střela na zadní tyč šla vedle. Zápas měl spád a hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, které ale zůstaly nevyužity. Kluci se snažili hrát po zemi a kombinovat, ale opět nás brzdila velká nepřesnost v přihrávkách, bohužel.

Druhý poločas začal a já jsem jen lapal po dechu – po třech minutách prohráváme o dvě branky !!! Hned po rozehrání se míč dostane k našemu rohovému praporku a Mattesovou nesmyslnou rozehrávku směrem k brankáři vystihne domácí hráč, který poslal přesnou přihrávku před branku, kde již domácí hráč snadno zakončil 1:0. Další ,,hřebíček“ přišel ve 38min.,když oba naši stopeři byli hodně vysunutí, čehož si všiml domácí hráč a dlouhý balón za obranu jsme zastavili jen za cenu faulu a žluté karty. Následný přímý kop byl nákop na branku, který skončil na břevně, ale naše mužstvo asi ještě bylo myšlenkami jinde, protože nikdo nedokázal reagovat na odražený míč !  Domácí, kteří byli na koni a lační po gólu, toho střelou doprostřed branky využili 2:0. V této fázi zápasu to bylo, jako bychom na hřišti ani nebyli, všude pozdě a když už jsme se dostali na míč, tak jsme ho naší nepřesností odevzdali soupeři. V 54min. jsme inkasovali třetí branku, když za obranu doběhl Mattes, ale domácí hráč ho evidentně fauloval, což pan rozhodčí nepostřehl a nabídnutý brejk domácí hráč zakončil pěknou střelou k tyči 3:0. Tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Za zmínku stojí poslední desetiminutovka, kdy jsme udělali změny v rozestavění a na hřišti to bylo znát. Domácím jsme začali nepříjemně zatápět, ale opět se ukázalo, jaký problém máme v koncovce ! Výkon mužstva ve druhém poločase je pro mě velkým zklamáním. Nerozumím tomu, proč poločas hrajeme docela solidní fotbal a pak přijde takový ,,kolaps“.  Jestli budeme mít takový přístup jako ve druhém poločase, tak v soutěži budeme jen do počtu ………..

1. třída skupina B, 2. kolo, sobota 13.9.2014, 13:00

Sokol Stodůlky 3:0 FC Zličín