Drtivá otočka v Čakovicích

Mladší dorost předvedl parádní otočku skóre v Čakovicích.

Čtvrtý jarní zápas jsme zajížděli na hřiště Čakovic. Čekali jsme vyrovnané utkání a všechno tak i probíhalo. Domácí spoléhali na kvalitní rozehru středních záložníků s průniky ze stran a zakončením prakticky z každé pozice. My jsme měli problém dostat se do hry. Trápil nás nedostatek pohybu bez míče a nedohrávání herních situací. Největší šanci měl Erik Svoboda, který mohl jít sám na brankaře, ale zbrkle zakončoval z velké vzdálenosti. Domácí po centru z boku se ujali vedení, když si míč do vlastní branky srazil Tomáš Brambora. Všechny další pokusy domácích kryl jistý Krouza.

Do druhé půle jsme si řekli, že musíme zvýšit aktivitu, zvýšit pohyb. Pomalu jsme začínali soupeře přehrávat, ale zakončení bylo příšerné. V 63. minutě jsme však inkasovali podruhé, Tomáš Brambora špatně vystoupil proti domácímu útočníkovi, ten vystřelil a Kolev nechytatelně tečoval míč ze Krouzova záda. Už to s ními vypadalo zle. Na lavičce jsem pomalu začínal připravovat rozestavení na závěrečných 15 minut se 3 útočníky. Když Filip Novák zachytil krátký odkop brankaře domácích v 68. minutě a nechytatelnou bombou z 30-ti metrů snížil. V notýsku se už rýsovalo rozestavení, které nás má dotlačit k remízovému výsledku. Když Filip Novák v 75. minutě prostrčil výborně míč na Rosťu a ten v úniku si věděl rady a podél brankaře vyrovnal na 2:2. V tu chvíli jsme už zběsilý plán na riskantní hru utnuli a v 77. minutě otočil skóre tvrdou ranou zpoza vápna Jenda Jekl. Najednou to byli domácí, kdo ztrácel a musel začít riskovat. Vrhl síly na exekuci rohu, to se nám podařilo odvrátit k Filipovi Novákovi a ten našel rozběhnutého Rosťu, který obešel i brankaře a dal gól jistoty na 4:2 v 81. minutě. V 85. minutě se ujal exekuce trestného kopu ze 30-ti metrů Filip Kolev a zaskočil všechny na hřišti ranou, která skončila v šibenici domácí branky. Dokonalý obrat dokonal v 89. minutě Jakub Procházka, který dorazil hlavičkou Bentsův trestný kop, který brankař vyrazil. Šest branek v síti soupeře je pěkný počin, branky vstřelilo 5 hráčů a znovu tak potvrzujeme, že je důležitý nejen individuální výkon, ale i týmový, kdy tu odpovědnost za tým přebírají všichni. Nemusíme se tak spoléhat na jediného hráče. Mohli jsme si tak užít oslavy vysokého vítězství 6:2 na hřišti Čakovic.