Béčko veze vítězství z kačerovské umělky

V předposledním podzimním kole jsme ve vyrovnaném utkání porazili domácí Kačerov 1:0

Sobotní dopoledne patřilo na fotbalovém hřišti vedle Jižní spojky mužstvům Kačerova a Zličína, která změřila své síly v rámci 12. kola 1.B třídy.

Úvodní minuty se odehrály na polovině Zličína a to zejména z toho důvodu, že dva jeho hráči, jmenovitě Skoumal s Krupičkou, nastoupili do utkání v takových módních kreacích, které hlavní arbitr shledal neregulérními a oba borce vykázal. Ti tak strávili několik minut převlékáním na střídačce a čekáním na vpuštění na hrací plochu, zatímco jejich spoluhráči se v devíti lidech bránili Kačerovu. Po jejich návratu se hra vyrovnala, k vidění bylo spíše bojovné než pohledné utkání. Nejsilnější zbraní Kačerova byly (již tradičně) standardky, které ve velké většině případů zakončoval nejméně dvoumetrový domácí stoper. Nicméně jeho zličínský hlídač – Šparlinek, si také nevedl špatně, a tak kačerovský dlouhán nezakončoval nikdy z úplně jednoduché pozice.

Jak již bylo napsáno, divák lačníci po fotbalu nahoru-dolů se spoustou šancí si na své během první půle rozhodně nepřišel. Na druhou stranu ani jednomu z mužstev se nedalo upřít slušné nasazení. Veškeré šance (resp. jejich náznaky) domácích s jistotou likvidovala zličínská opora mezi třemi tyčemi – Vláďa Pospíšil. A naopak kačerovský golman také vyřešil pár ošemetnějších situací před vlastní svatyní. Jedinou opravdu velkou šanci si vypracoval hostující Brych, který se dostal do nájezdu, ale tváří v tvář golmanovi nedokázal úspěšně zakončit. A tak se šlo do kabin za bezbrankového sta­vu.

Těm, kteří během poločasové přestávky tvrdili, že to bude „utkání o prvním gólu“, dala druhá půle do značné míry zapravdu.

Opět se pokračovalo v kopané bez větších šancí na té které straně. Změnu přinesl až gól. A dal jej Zličín. Pěknou akci založil Zbožínek, který poslal míč do uličky Skoumalovi, ten potáhl balón do vápna, přihrál jel přesným pasem na malé vápno Šparlinkovi, kterému již nečinilo sebemenší problém uklidit jej z pár metrů do prázdné brány – 1:0. Martin Šparlinek tak vstřelil v posledních dvou soutěžních kláních již čtyři góly a vrabci na zličínských střechách si ihned začali štěbetat o jeho angažmá v A-mužstvu.

Inkasovaná branka kačerovské hráče doslova profackovala a ti se začli tlačit mnohem více dopředu. V jejich týmu krom již zmiňovaného stopera vynikal zejména jeden z útočníků, který podal více než slušný výkon a ve druhé půli představoval pro Zličín neustálé nebezpečí. První velikánskou šanci domácí zahodili, když jeden z hráčů nasměroval svůj pokus zblízka do tyče, aby pak jeho dobíhající spoluháči jen tak tak nezasáhli balón, který se odrazil do hřiště. O chvíli později se po hrubé chybě jednoho z hráčů Zličína řítil domácí záložník sám na branku, ale spolehlivý Pospíšil dokázal odhadnout, kdy mu vyrazit pod nohy a šanci bravurně zlikvidoval. Agresivnější hra Kačerova směrem dopředu však logicky přinášela okénka v jeho zadních řadách, a tak se Zličínu hned několikrát naskytly slušné příležitosti k navýšení náskoku. Zejména Brychovi zřejmě v noci z pátku na sobotu zvlhnul střelný prach – ve dvou vyložených šancích nedokázal trefit branku. A tak se opět blýskalo na druhé straně – hlavičku jednoho z domácích vyrazil Pospíšil na břevno. O pár minut později po dalším z mnoha rohů už kačerovští zličínského golmana překonali, avšak v hodině dvanácté zachránil hosty Belko, který levačkou vykopl míč z prázdné brány. Ochozy jen smutně vzdychly. Tentýž hráč byl o poznání méně úspěšný na druhé straně hřiště, kde se dostal do dvou náznaků šancí, avšak jednou míč nezpracoval a podruhé mířila jeho střela hodně nepřesně.

S blížícím se závěrem zápasu se domácí snažili vystupňovat tlak, ovšem ty úplně poslední minuty sobotního klání hosté zvládli až na pár netaktických faulů s přehledem. Na konci nastaveného času dokonce málem přidali druhý gól. Ovšem Pavel Zbožínek dostal na malé vápno polovysoký balón, který se nedal pořádně zakončit žádnou částí tělesné schránky a dorážející Jakub Thim – tedy brankář, který na poslední minuty nastoupil jakožto žolík do útoku – nedokázal míč do sítě doklepnout. Utkání tak skončilo šťastnou výhrou zličínského „B“ mužstva 1:0. Za připomenutí určitě stojí i druhá vychytaná nula v řadě v podání Vládi Pospíšila. Jen tak dál.