Béčko veze na úvod sezóny remízu ze Zbraslavi

V prvním kole sezóny béčko dlouho vedlo o dvě branky, zápas však nakonec skončil dělbou bodů.

V prvním kole sezóny 2011/2012 zavítalo zličínské béčko na hřiště nováčka soutěže, rezervy Zbraslavi.

První poločas utkání chvílemi trochu připomínal tenisové klání, kdy míč rychle létal z jedné strany hřiště na druhou, od jedné obrany ke druhé a zase zpět, takže si bouřlivé domácí publikum pohledných akcí příliš neužilo. To však neznamená, že by si týmy nevypracovaly vůbec žádné šance. Domácí útočník se po zaváhání zličínské obrany dvakrát dostal do samostatného úniku, jednou si však míč dal daleko od nohy a šanci tak ani nezakončil, napodruhé pak dobře zasáhl zličínský brankář Rosendorf.

Na opačné straně zahrozil Zličín a domácí brankář měl plné ruce práce, aby míč po závaru před svou brankou vyrazil přes břevno na roh. O pár minut později – těsně před koncem první půle - však už kapituloval, to když vybojoval míč Rajský a jeho přihrávku ze strany uklidil do brány Zbožínek – 0:1. S tímto výsledkem se šlo do kabin.

Dalo-li se o prvním poločase říci, že byl vyrovnaný, pak nezbývá než uznat, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce měli znatelně navrch domácí. Zličínští se zmohli na několik světlejších chvilek, z nichž vytěžili několik zajímavých centrů před branku, pár rohů a především pak druhou branku -  jedna z rychlejších akcí skončila přízemním centrem před branku Zbraslavi, kde na zadní tyči číhal nehlídaný Aliapulios, který ve skluzu poslal míč do domácí sítě – 0:2.

Větší horko však bylo na zličínské polovině. Mnoho náznaků šancí hosté tak tak odvrátili, hodně slušně si v této činnosti vedl zejména mladý stoper Hájek. Vyvinutý tlak  ovšem domácím přinesl šance, z nichž dvě dokonce skončily na břevně. Čím víc se blížil závěrečný hvizd, tím nápor Zbraslavi sílil a bohužel ke konci vyústil ve vyrovnání domácích. Nejprve jeden z útočníků na poslední chvíli předskočil Marka Hájka, který tak namísto odkopnutí míče zasáhl tohoto hráče a sudímu tak nezbylo než odpískat pokutový kop. S ním neměl zbraslavský hráč nejmenší problém a snížil na 1:2. Za pár okamžiků odpískal sudí po souboji Trnky s domácím hráčem faul, aby následný centr trestuhodně neobsazený Vejvoda hlavou poslal podruhé za Rosendorfova záda – 2:2.

Nedlouho po vyrovnání rozhodčí zápas ukončil.

1.B třída skupina A, 1. kolo, sobota 20.8.2011, 17:00

SK Zbraslav B 2:2 FC Zličín

FC Zličín Rosendorf - Kučera, Šimonovský (50. Trnka), Hájek, Franc - Aliapulios, Cvetkovski, Goldmann, Šlehofer (60. Jícha) - Rajský (80. Kočí), Zbožínek
Sokol Troja Sokol Řepy 4:3
FK Klánovice SK Střešovice 1911 B 0:6
Sokol Lochkov SK Modřany 1:2
Sokol Lipence AFK Slavoj Podolí Praha B 1:3
SK Čechoslovan Chuchle Slavoj Suchdol 9:0
Aritma B SC Radotín B 0:1