Béčko mladších žáků dostalo tvrdou lekci od Meteoru

V neděli jsme hostili kluky z Meteoru. Soupeř se nacházel v tabulce první, bez ztráty kytičky. I přesto jsme do zápasu vyrukovali s ofenzivní taktikou a rozestavením 2-2-3. Chtěli jsme Meteor zatlačit na jeho polovině, být u jejich hráčů blízko a nedovolit mu kombinační hru. Bohužel, zvláště v prvním poločase, se ukázal veliký herní rozdíl mezi námi a soupeřem. Utkání nakonec skončilo 1:8, a za tento výsledek můžeme být jen rádi.

Ačkoliv jsme nastoupili se třemi útočníky a cílem presovat soupeře, ihned po úvodním hvizdu jsme se dostali pod tlak soupeře. Meteor rychle kombinoval a my byli v soubojích vždy o krok později. Úvodní branku vsítili hosté v 5. minutě, kdy po chybě Rádi otevřeli gólový účet zápasu. I nadále jsme se nedokázali vymanit z tlaku soupeře. A když už se schylovalo k rychlému brejku, většinou jsme ho pokazili nepřesnou nahrávkou nebo špatným náběhem. Nutno říci, že zrovna tyto aspekty hry nás sráží každé utkání. Další tři slepené góly přišly v 16. a 19. a 20. minutě, kdy po nedůrazných soubojích a špatném zajištění soupeř pohodově uklidil míč do naší branky. Od této chvíle jsme se i my dostávali více do hry. Do nadějných příležitostí se dostali Tom, Petr, Tomíno a Honzík. Bohužel však jejich zakončení bylo buď nepřesné, nebo příliš pomalé a soupeř stihl střelu zablokovat. Gólovou tečku za prvním poločas udělali hosté ve 32. minutě. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:5!

O přestávce jsem klukům řekl, ať hodí nervozitu za hlavu a ukážou, co umí. Cíl byl jasný, vstřelit alespoň jednu branku a pokusit se vyrovnat soupeři v kombinační hře.

Do druhé půle jsme nastoupili mnohem aktivněji než do té první. Byli jsme blízko u hráčů soupeře, zkoušeli jsme rychlé přihrávky maximálně na dva doteky a brzy se dostavil i výsledek. Ve 42. minutě se k přímému kopu postavil Petr Mišutka a nedal brankáři šanci. Svůj přímák parádně trefil na zadní tyč a snížil na 1:5. Kluky tento gól nakopl. Bohužel tak se probudil i soupeř, který nevstoupil do druhé půle plně koncentrován. A přišla také rychlá odpověď. V 46. minutě se opět po pohledné kombinaci hosté prosadili a navýšili stav utkání na 1:6. Zdálo se mi, že kluky tento gól zlomil. Po vstřelené brance cítili šanci na zdramatizování zápasu a tato branka byla jako rána pod pás. Už jsme nebyli tak rychlí, nebyli jsme důrazní v soubojích, nezajišťovali jsme se a byli jsme líní na krok. Vyústění přišlo v 65. minutě, kdy Meteor přidal další branku. Chtěli jsme neprohrát aspoň druhý poločas, a tak jsme všechny síly vrhli ještě do útoku. Branku se nám však vsítit nepodařilo, ba co víc, ani šanci jsme si nevytvořili, a tak hosté v poslední minutě utkání z rychlého brejku završili svůj gólový účet na čísle 8. Konečný výsledek, 1:8.

Nutno říci, že Meteor byl nad naše síly. Jejich kluci byli výborní, co se týkalo pohybu po hřišti, rychlosti a přesnosti práce s míčem. Byli vždy všude o krok dříve, a tím pádem nás po celý zápas přečíslovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou.

My se musíme z toho zápasu poučit a vzít si do dalších tréninků a zápasů to pozitivní. V obraně hrát s velkým důrazem, být blízko u hráčů, přeskakovat je a základ útoky přesnou nahrávkou. V záloze být neustále v pohybu a hledat si volné místo. Při zisku míče roztáhnout hru a pokusit se kombinační hrou, maximálně na dva doteky vytvořit šanci pro útočníky. Ti by měli neustále hledat prostor mezi obránci a nabíhat si do nich, a hlavně, dávat góly.

Věřím, že tento tým v sobě sílu má, což nám ukázal v prvních dvou zápasech. Pokud se kluci soustředí a dělají na trénincích vše na 100%, pak se v zápase dostaví výsledek. Tento víkend máme volno a po soustředění nás čeká derby s Řepy. Doufám, že kluci se uklidní, hodí nervozitu za hlavu a předvedou pohledný fotbal, který moc dobře umí.